Mikdat Sarıalioğlu’na Üstün Hizmet Beratı

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu merhum Mikdat Sarıalioğlu için eşi Oya Sarıalioğlu’na “Üstün Hizmet Beratı” takdim etti.

Mikdat Sarıalioğlu’na Üstün Hizmet Beratı

Of Belediye Meclisi’nin 1.7.2021 tarihli toplantısında alınan kararla Of’a yaptığı katkılar nedeniyle merhum Hayırsever İşadamı Mikdat Sarıalioğlu’na “Üstün Hizmet Beratı” verilmesine karar verildi.

Berat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Meclis Üyesi Timuçin Sarıalioğlu tarafından merhum Mikdat Sarıalioğlu’nun eşi Oya Sarıalioğlu’na takdim edildi.

Törende konuşan Başkan Sarıalioğlu; “Kültür, İlim ve Âlimler Şehri Of ilçemize geçmişten günümüze kadar sayısız hizmetleri olan, iş hayatı boyunca Of'umuzu İstanbul ve diğer şehirlerde en iyi şekilde temsil eden hayırsever işadamı Sayın Miktad Sarıalioğlu'nu kaybetmenin acısını kısa bir süre önce hep birlikte yaşadık. Eğitim, ekonomi, sosyal ve kültürel anlamda ülkemize ve ilçemize birçok eser kazandıran Miktad Sarıalioğlu, ilçemizde yaptırdığı Ortaokul gibi eğitim yatırımlarıyla insanların takdirini kazandı. Çocuk yaşta atıldığı ticaret hayatı süresince doğruluktan ödün vermeyen Sayın Miktad Sarıalioğlu amcamız; birçoğu İstanbul ve Marmaris'te olmak üzere yaptığı yüzlerce konut, otel, alışveriş merkezi gibi yatırımları insanların hizmetine sundu. Geride bıraktığı eserlerle adı her zaman güzel duygularla anılacak hayırsever işadamı Miktad Sarıalioğlu amcamızın nevi şahsına münhasır anısını yaşatmak için Miktad amcamızın değerli eşi Oya Sarıalioğlu hanımefendiye, 5393 sayılı belediye yasasının 18. Maddesi gereğince, Of Belediye Meclisi'nin 01/07/2021 tarihli birleşiminde oybirliği ile alınan karar doğrultusunda verilmiş olan "Üstün Hizmet Beratı"nı takdim etmekten onur duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 15:16

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21