Mikdat Sarıalioğlu öğrencileri Çanakkale’yi canlandırdı

Çanakkale Zaferinin 97.yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitleri anma günü nedeniyle Of’ta düzenlenen etkinliklerle şehitler anıldı.

banner71
Çanakkale Deniz Zaferinin 97.yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitleri anma günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Of’ta da törenler düzenlendi.

Kaymakamlık önünde Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşu ile devam etti. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Gündüz’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması ve Öğrencilerin şiirler okumasıyla sona eren törene, Kaymakam Tuncay Sonel, Garnizon Komutanı Mehmet Coşkun, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Cumhuriyet Savcısı Osman Durmuş, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri, Daire Amirleri, Banka Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Anma günü etkinlikleri kapsamında Of Merkez Mikdat Sarıalioğlu İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan program Of Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.
 
Okulun Sosyal Bilgiler Gazi Arıdeniz'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okul öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi sahnelendi.

Okul Öğrencilerinden Fatma Nur Afacan'ın şiir okumasının ardından Okul öğrencilerinin oluşturduğu koro tarafından Çanakkale ile özdeşleşen türküler okundu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21