Mikdat Sarıalioğlu Of’un güreşçilerini yetiştiriyor

Of Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu tarafından açılan Güreş Kursu, Of’un güreşçilerini yetiştiriyor.

Mikdat Sarıalioğlu Of’un güreşçilerini yetiştiriyor

Okullar eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra sportif faaliyetlere de ağırlık vermeye devam ediyor.

 

Eğitim ve sportif faaliyetleri ile adından sıkça söz ettiren Mikdat Sarıalioğlu Orta Okulu, spor alanında elde ettiği başarılarına yenilerini eklemek istiyor. Okul bünyesinde açılan Güreş Eğitim Kursu, Of’un yeni nesil güreşçilerini yetiştirecek.

 

Serbest Güreş Bölge Antrenörü Ahmet Karamahmutoğlu tarafından eğitim verilen kurs, Cumartesi ve Pazar günleri 14.00 ile 16.00 saatleri arasında düzenleniyor.

 

Amaçlarının çocukların sportif gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu belirten Güreş Antrenörü Ahmet Kurumahmutoğlu; “Of her şey için gerçekten çok farklı bir yer. Gerek okul idaresi, gerek aile birliğinin desteği beni son derece mutlu ediyor. Amacımız çocuklarımızın başıboş gayesiz ve kötü alışkanlıklara bulaşmadan sağlıklı bir nesil olarak yetişmesidir. Üstelik burada yetiştireceğimiz öğrencilerini turnuvalara katıp tecrübe kazanmalarını sağlayacağız. Başlangıç itibariyle sayımız az olsa da her geçen gün öğrenci sayımız artıyor. Buradan Of’ta bulunan 8. Sınıfa kadar olan tüm öğrencilere gelmelerini bekliyorum. Öğrenci sayısının artması bizi mutlu ediyor. Böyle bir salon ve imkânlar ülkemizin her yerinde bulunmuyor maalesef. Bakmışsın buradan milli takıma kadar yükselmiş sporcular çıkıp Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları olmuş. Amacımız ülkemizin geleceğine sağlıklı bireyler yetiştirerek katkı sağlamaktır" dedi.

Haber: İzzet Keleş

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner58

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21