MHP Of’ta Hacıkerimoğlu ile devam edecek

MHP Of İlçe Teşkilatının bugün yapılan Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Mehmet Emin Hacıkerimoğlu yeniden başkanlığa seçildi.

MHP Of’ta Hacıkerimoğlu ile devam edecek

Milliyetçi Hareket Partisi Of İlçe Olağan Kongresinde mevcut başkan Mehmet Emin Hacıkerimoğlu 2.kez başkanlığa seçildi.

 

Of Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen kongreye MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, İl Başkanı Muammer Demeli, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Sağır, Eski İl Başkanları Nihat Birinci ve Muhammet Öztürk, Milletvekili Aday Adayları Nurcan Yazıcı ve Devlet Toksoy, Kadın Kolları Başkanı Serpil Mühürcü, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Of Belediye Başkan Adayı Ali Çakıroğlu, Trabzon Ülkü Ocağı Başkanı Mihrap Altunışık, Ortahisar Belediyesi Meclis Üyeleri Davut Çakır ve Mahmut Öksüz, Türk Ocağı Genel Sekreteri Yılmaz Odabaş, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

 

Divan Başkanlığını Dr. Ahmet Ömeroğlu ve Divan Üyeliklerini Yıldırım Akyıldız, Ali Çakıroğlu ve Eyüp Akyıldız’ın yaptığı kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu okunarak mali konular hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

 

Siyasi konuşmalar bölümünde Milletvekili Aday Adayı Nurcan Yazıcı, Ortahisar Belediyesi Meclis Üyesi Davut Çakır Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Of İlçe Başkanı Mehmet Emin Hacıkerimoğlu, İl Başkanı Muammer Demeli ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın birer konuşma yaptılar.

 

Hırsıza Hırsız Denir

Koray Aydın’ın Mecliste Bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada “Hırsıza Hırsız Denir” sözünü hatırlatan Nurcan Yazıcı, bu sloganın 2015 seçimlerinin sloganı olması gerektiğini ifade etti. Osmanlıca’nın Bütçe ile ilgili açıkları kapatmak için bilinçli olarak gündeme getirildiğini belirten Yazıcı; “17 Aralık’ı unutturmayacağız. Osmanlı bizim Atamız. 13 sene sonra mı aklınıza Osmanlı geldi. Okullarda andımız kaldırıldı. İslam hiçbir dönem bu kadar itibarsız hale getirilmemişti. Alternatif olmak zorundayız. Düşmanlarımız titreyecek, dostlar arkamıza geçecek ve bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz” diye konuştu.

 

Of Kalesi’nden Türk Bayrağı indirildi

Of Kalesinden bile Türk Bayrağı’nın indirildiğini dile getiren Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Davut Çakır;  “Allah sonumuzu hayır etsin. Ülkemiz gerçekten bölünüyor. 2015 seçimleri çok önemlidir. 7 kişilik grubumuzda Ortahisar Belediye Meclisinde Ana muhalefet görevi yapıyoruz. Seçilmemize emek veren tüm teşkilat üyelerimize ve oy veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

İktidar olacağız

Ülkücülerin bahanesinin olamayacağını belirten Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız; “30 Mart’ta Şalpazarı’nda 1400 civarında olan oyumuzu 4250 civarına taşıdık. Gidilmedik, ev, mahalle ve dernek bırakmadık. % 14 olan oyumuzu % 50’lere taşıyabiliriz. 6 Mahallemiz vardı. Büyükşehirle birlikte 30 mahalleye hizmet vermeye başladık. Kişi başına 30 lira gelirken şimdi 10 lira geliyor. Giderlerimiz arttı gelirlerimiz azaldı. Büyükşehir Meclisinde tek başımıza mücadele veriyoruz. Adana, Mersin ve Manisa gibi belediyelerimize giderek yardım almaya çalışıyoruz. İnşallah bu kongre bize güç katacak ve ülkede iktidar olacağız” dedi.

Sigorta değil, iktidar olmak istiyoruz

Of Kongresi ile 5. İlçe kongrelerini yaptıklarını belirten İl Başkanı Muammer Demeli; “Of İlçe Başkanımız kendine yakışanı her zaman yapıyor. Bu günde güzel bir ortam hazırlamışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. 30 Mart’ta 11 ilçede meclis üyesi çıkarttık. Trabzon’da 2.parti olduk, ama 2.lik bize yetmiyor, hatta yakışmıyor. Bize ülkenin sigortası diyorlar. Biz artık sigorta değil, iktidar olmak istiyoruz. Şalpazarı’nda nasıl 1.olduysak, ilde de her yerde de 1.olacağız” diye konuştu.

 

17-25 Aralık haftasını “Hırsızlıklarla ve yolsuzluklarla mücadele Haftası” ilan ettiklerini belirten Demeli, hazırlıklarının devam ettiğini ve bu tarihleri etkin bir şekilde değerlendireceklerini ifade etti.

 

Milletin Şoklanmaya ihtiyacı var

Konuşmasına Of Teşkilatında görev yapan tüm başkan ve yöneticilere teşekkür ederek başlayan Trabzon Milletvekili Koray Aydın; “Türk denince İslam, İslam denince Türk anlaşılır. Yeni Türkiye, parçalara ayrılmış yeni bir düzenin adıdır. Bu düzende Türk kimliğine yer yok. Seçim meydanları netleşme meydanları olacak. Nurcan hanım hatırlattı. Mecliste yüzlerine bakarak “Hırsıza Hırsız Denir” dedik. Sizler de öyle diyeceksiniz. Allah onları suçüstü yakalattı. En büyük kötülüğü dinimize yapıyorlar. Yok onun için çalıyorduk, yok bunun için çalıyorduk. Yok öyle bir şey. İslam, pisliklerin üzerine örtülecek şal değildir. Bu milleti kandırmayın. Bu milletin şoklanmaya ihtiyacı var. Bunu da biz yapacağız. Bu seçimde AKP’ye oy vermek demek Öcalan’ı serbest bırakmak demektir” diye konuştu.

 

Ülkenin bir kısmı hainlere teslim edilecek

Her önemli dönemde yeni bir şeylerin gündeme getirildiği belirten Aydın; “Şimdi de Osmanlıca’ya sarıldılar. Ne diyor 23 Nisan Başbakanı. Gençlerimiz mezar taşlarını okuyamıyormuş. Geçin bunları. Doğudan devlet elini çekmiş. Her gün askerlerimiz polislerimiz bizleri arıyor. Polislerimiz bizi karakola hapsettiler diyor. Askerimiz kışlaya hapsedilmiş. Sokağa çıkartılmıyorlar. Çünkü Valilik izni gerekiyor. Araştırdım. Genelkurmayımızın 300 civarındaki talebi Valilerimiz tarafından geri çevriliyor. Niye? Barış süreci zarar görürmüş. Ne barışı, ne çözümü, tılsımlı sözcüklerle savaş kaybetmeden ülkenin bir kısmı hainlere teslim edilecek” ifadelerini kullandı.

 

Erken seçim yapacaklar, tek başına iktidar olamayacaklar

Aralık Ayını etkin ve verimli bir şekilde kullanmak istediklerini belirten Aydın; “Yolsuzlukla ve Hırsızlarla Mücadele haftamızda Hırsızlık yapanlarla üzerini örtmeye çalışanları halkımıza iyi anlatacağız. AKP’nin oyları mum gibi eriyor. Seçimi erkene alma planları var. Çünkü daha fazla erimeden seçimi yapmak istiyorlar. Göreceksiniz tek başına iktidar olacaklarını tahmin edenler yanılacak. Buna hazırlıklı olmalıyız” diye konuştu.

 

Birlik ve Beraberliğe daha çok ihtiyaç var

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaçları olduğun belirten Of İlçe Başkanı Mehmet Emin Hacıkerimoğlu, kongreye katılarak desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

 

Tek liste ile gidilen ve 302 delegeden 152 kişinin oy kullandığı seçimde Mehmet Emin Hacıkerimoğlu başkanlığında oluşturulan Yönetim Kurulu Listesinde Sefer Karaca, Mahmut İsmailoğlu, Bayram Ali Çakır, Gündoğdu Ars, Oktay Aydın, Tuncay Karaahmet, Abidin Seyhan, Zeki Çatalbaş, Ayhan Kumandaş, Metin Yazıcı, Kemal Çakır, Fatih Yılmaz, Eyüp Akyıldız ve Halil İbrahim Çakır yer aldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.SEÇİLEN TÜM HEMŞERİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM.

İBRAHİM TURAN
İBRAHİM TURAN - 7 yıl Önce

Mehmet Beyi tanırım. Ama o beni tanımaz. Onu her sabah erkenden sokaklarda güleryüzüyle görmek bile yeter. Allah yolunu açık etsin abi.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21