Mevlana Of’ta düzenlenen Şeb’i Arus töreniyle anıldı

Mevlana’nın 738.ölüm yıldönümü nedeniyle Of Belediyesi tarafından Hz. Mevlana’yı anma programı düzenlendi.

banner71
17 Aralık 1273 tarihinde hayatını kaybeden Mevlana Celaleddin-i Rumi, ölümünün 738.yılında Of’ta düzenlenen “Şeb’i Arus” etkinliği ile anıldı.
 
Of Belediyesi Sahil Günbatımı Düğün Salonu’nda düzenlenen gece saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Mahmut Topçu Hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden gecede konuşan Of Belediye Başkanı Murat Saral, “Hz Mevlana öldüğü günü düğün günü ilan etmiştir. Dünyada öldüğü günü kutlayan tek kişidir Hz. Mevlana. Biz de bu vesile ile Hz Mevlana’nın ölüm yıldönümünde Hz Mevlana’yı hatırlamak ve halkımıza hatırlatmak istedik. Amacımız Gençliğimizin manevi değerlerini hatırlaması ve devam ettirmesidir. Allah’u Tela bizleri Mevlana’dan, Geylani’den, Şah-ı Hazne’lerden ayırmasın. İnşallah onların yolunu takip ederiz” diye konuştu.
 
Of Kaymakamı Tuncay Sonel yaptığı konuşmada “böylesine güzel bir programı hazırlayarak bizleri bu güzel ortamda buluşturan sevgili belediye başkanımız Murat Saral kardeşimize teşekkür ediyorum. Mevlana’yı iyi anlamak ve iyi yaşamak lazım. Hayat tarzımızı onu düşünerek ve Mesnevisini okuyarak şekillendirmeliyiz. Onun güzel sözlerini hayatımızda uygulamalıyız” ifadelerini kullandı.
 
Of İlahi Grubunun okuduğu birbirinden güzel ilahilerin ardından Of Anadolu Lisesi Öğrencisi Merve Ulusoy, Mevlana ile ilgili şiir okudu. Lâl Ajans Konya Sema Grubu’nun gösterilerinin ardından İlahiyatçı-Yazar Sinan Yağmur sahne aldı.
 
Mevlana’nın hayatını izleyicilere anlatan Yağmur, anlattığı ibretlik yaşanmış hikayeler ve günümüzde ailelerde yaşanan düzensiz ve yanlış ilişkiler nedeniyle aile düzenlerinin bozulmasına işaret etti.
 
Programa Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Ak Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Muammer Şahin, Of İlçe Başkanı Fazlı Çapoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkan Adayları Hakan Terzioğlu ve Ünal Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Gündüz, Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Programın ardından Of Belediye Başkanı Murat Saral tarafından misafirlere yemek ikram edildi. Yemekte Kaymakam Sonel ve Başkan Saral'la sohbet eden Sinan Yağmur, kendilerine imzalı kitaplarını hediye etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar EROĞLU
Yaşar EROĞLU - 10 yıl Önce

Kaymakamımız Sayın Tuncay SONEL'e Of Belediye Başkanımız Sayın Murat SARAL'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Yaşar EROĞLU
Yaşar EROĞLU - 10 yıl Önce

Mevlana'yı anma proğramını internet ortamında tekrar izleme imkanı sunan Of Havadis'e teşekkür ederim.

Levent bulut
Levent bulut - 10 yıl Önce

Öncelikle of belediye baskanı murat beye of Kaymakami Tuncay beye ofta böyle güzel isler yaptıkları için teşekkürler of halkı ikinizden razı Allah'ta sizden razı olsun

Bekir kul
Bekir kul - 10 yıl Önce

Mevlanayi kim anıyor ve yaşatıyorsa Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21