Mete ve Türkmen’den OF TSO’ya ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Halim Mete ve uzman Zeki Türkmen OF TSO Başkanı Erdal Saral’ı ziyaret etti.

Mete ve Türkmen’den OF TSO’ya ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Halim Mete ve TOBB Uzmanı Zeki Türkmen OF TSO’yu ziyaret ederek oda yönetim kurulu ile toplantı yaptı.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral, Başkan Yardımcısı Bayram Şefik Çakıroğlu, Sayman Üye Cengiz Bulut, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Solaklı ve Erdal Özçelik'in katıldığı toplantıda Of’un tüccar ve sanayicilerinin sorunları ile bölgesel sorunları ve çözüm yolları üzerinde bilgi alış verişi yapıldı.

 

Yönetim Kurulu Üyelerine TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını ileten Mete, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak tüm Oda ve Borsaları ziyaret edip bölgesel sorunları ve çözüm önerilerini daha sonra değerlendirmelerini yapmak ve çözüm yolları bulmak üzere yola çıktıklarını belirterek TOBB’ un faaliyetlerini ve bölgesel toplantılarda edindiği izlenimleri paylaştı.

 

Mart Ayı sonunda Of’ta ve bölgede yaşanan don olayının bölgemizin en önemli geçim kaynağı çay ve fındıkta meydana getireceği olumsuz etkiler ve bunların bölge ekonomisine yansımalarının değerlendirildiği toplantıda, bölge için planlanan Lojistik Üs, Ovit Tüneli ve demiryolu bağlantılarının Trabzon ve Rize genelinde, Of ve İyidere yerelinde neler getireceği hususunda da bilgi alış verişinde bulunuldu.

 

Tüm değerlendirme ve talepleri dikkatle dinleyen Sayın Halim Mete; ''Dedemin annesinin bir Oflu, Saraloğun Büyük Ömer Ağa nın kızı olmasından dolayı Of’a duyduğum yakınlığı burada da hissettim.1815 yılında bir İngiliz Tarihçi'nin tespitine göre Oflular çalışkan ve kurnaz kişiler olduğundan, bende bundan nasibini alan bir kişi olduğumu fark ettim. Of Ticaret ve Sanayi Odası' nın Of Ticaretinin gelişmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı Yönetim Kurulunu ve Meclisini kutluyor ve başarılar diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 7 yıl Önce

YÖNETİM KURULUNU VE MECLİSİ KUTLUYOR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21