Mesleki Eğitim’de 1000 okul projesi toplantısı Of’ta yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Mesleki Eğitimde 1000 Okul” projesi kapsamında Trabzon’daki Mesleki okullarına aylık değerlendirme toplantısı Of’ta yapıldı.

Mesleki Eğitim’de 1000 okul projesi toplantısı Of’ta yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, son yıllarda mesleki eğitimde önemli bir dönüşüme imza attı. Bu kapsamda ‘Mesleki eğitimde 1000 okul’ projesi hayata geçirildi.

Proje ile meslek liselerinin binalarının iyileştirlmesi, öğretmenlerin ve öğrencilerin geliştirilmesi ile kalitenin artırılması hedefleniyor. Projede Trabzon ilinden; Trabzon MTAL, Atatürk MTAL, Of HMB Ulusoy MTAL,80. Yıl ÇPL, Akçaabat MTAL, Arsin Organize Sanayi Sanayi MTAL, Araklı Saffet Çebi MTAL, Sürmene Türk Telekom MTAL, Şehit Ünal Bıçakçı MTAL adlı okullar bulunuyor.

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü projede yer alan okullarla ilgili çalışmaları yakından takip etmek ve eksiklikleri gidermek için toplantılar tertip ediyor. Trabzon’da her ay düzenlenen 100 okul iyileştirme toplantılarının 1. ve 2.si Trabzon AR-GE binasında 3. toplantı 80. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinde yapılmıştı. Bu ayki 4. toplantı Of’ta HMB Ulusoy MTA Lisesinde yapıldı. Buradaki toplantıya Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Akyüz, Şube Müdürü Akın Baydere, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve projeye dahil okul müdürleri katıldı.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu bir selamlama konuşması yaptı. Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında; “ İlçemize hoş geldiniz. Sizleri ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu vesile ile de Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Trabzon MTA Lisesi Müdürü Hakan Berber ve Şehit Ünal Bıçakçı MTA Lisesi Müdürü Murat Bayram okullarında yaptıkları çalışmalarla ilgili sunum yaptılar.Sunumun ardından Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Akyüz bir değerlendirmede bulundu. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Akyüz konuşmasında; “Sunumları nedeniyle okul müdürlerimize teşekkür ediyorum. Türkiye genelindeki 485 okulumuzdaki Fizik, Kimya, Biyoloji labaratuvarları iki ay gibi sürede tamalanması gerekiyor. Ölçme ve değerlendirmeye yönelik 3 ve 4. fasıl nisan ayında tamamlanacak.İlk yardım eğitimleri Kızılay ile işbirliği ile yapılacak. Okulların deprem ve afetlere karşı güçlendirilmesi sağlanacak. Özel eğitime tabi olan öğrenci rapaorları üç ayda bir gönderilecek.Kurumlar arası paylaşım sistemine her okulumuz giriş yapması gerekiyor. Meslek Liselerinin aileri buluşuyor kapsamında eğitimlere ağırlık verelim. Velileri açık liseye yönlendirerek Halk Eğitim Merkezleri üzerinden velilere yönelik düzenlenen kurslara velileri teşvik edelim. Yapacağımız çalışmalarda tanıtıma ağırlık verip görünürlüğümüzü artıralım. Bizlere gösterdikleri misafirperverlik ve ağırlamaları nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve okul müdürümüze teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Hepinize şimdiden hayırlı ramazanlar temenni ediyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Toplantının ardından Okul Müdürü Bülent Saka okulun birimlerini gezdirerek yapılan çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bir sonraki toplantı Akçaabat MTA Lisesinde yapılacak.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21