Medeniyetimizin merkezinde cami vardır

Of Müftüsü Recep Onat; “Medeniyetimizin merkezinde cami vardır. Bilgiyi camiden ve din görevlilerinden öğrenerek toplumumuzun dini konularda daha bilgili olmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Medeniyetimizin merkezinde cami vardır

Of’un etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olan Of Medya Derneği’nin yöneticileri Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle Of Müftüsü Recep Onat’ı makamında ziyaret etti.

 

Camii ve Dini kurumların toplumun önemsediği kurumların başında geldiğini ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Muratoğlu; “Bizler de toplumun doğru haber almasını önemsiyoruz. Sizlerin vereceği mesajları topluma doğru bir şekilde aktarmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda her zaman göreve hazırız. Sizlerin ve tüm din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyor nazik kabulünüzden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bizim medeniyetimizin merkezinde cami vardır diyen Müftü Onat; “Cami medeniyetimizin inşasında son derece önemlidir. Bilgiyi camiden ve din görevlilerinden öğrenerek toplumumuzun dini konularda daha bilgili olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Dini bilgilenmek İslami şuurumuzu ve tevhit anlayışımızı sağlayacaktır. Tevhit de Müslümanların birlik ve beraberliğini sağlayacaktır.  Allah insanı toplumsal bir varlık olarak yarattı. İnsan toplumda yaşadığı için, din de toplumun huzurunu sağladığı için bizler toplumun huzur ve mutluluğu açısından dini doğru şekilde anlatıp, bilgilendirme işini yapıyoruz. Sizler de bizim bu doğru mesajlarımızı topluma ulaştırdığınız için önemli görev ifa ediyorsunuz. Ziyaretleriniz için teşekkür ediyor, işlerinizde kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Ziyarete Başkan Muratoğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcısı İzzet Keleş, Yöneticiler İmdat Osmanoğlu, Murat Gözütok, Fahri Hacıcaferoğlu ve Yüksel Yaşar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21