Mecliste görevler değişti, faaliyet raporu onaylandı

Of Belediye Meclisi Nisan Ayı Meclis Toplantısında Encümen Üyeleri, Başkan Vekillikleri ve Komisyon Üyelikleri için seçim yapıldı. Ayrıca 2020 yılı Faaliyet Raporu onaylandı.

Mecliste görevler değişti, faaliyet raporu onaylandı

Of Belediyesi’nin 2021 yılı Nisan Ayı meclis toplantısı Belediye ve Meclis Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu başkanlığında meclis toplantı salonunda yapıldı.

Meclis üyeleri ve daire amirlerinin katıldığı toplantıda gündem maddeleri görüşülürken Başkan Sarıalioğlu tarafından yapılan çalışmalar ve yatırımlar hakkında meclis üyelerine bilgiler verildi.

Gündem maddeleri gereği iki yıllık görev sürelerini tamamlayan Meclis 1. ve 2. Başkan Vekillikleri için seçim yapıldı. 2021-2024 yılları arasında görev yapmak üzere yapılan gizli oylamada Meclis 1.Bakan Vekilliğine Oktay Ulusoy, Meclis 2.Başkan Vekilliğine ise Timuçin Sarıalioğlu seçildi.

Yine iki yıllık görev sürelerini tamamlayan Meclis Katipleri Resul Çan ile Ahmet Tursun’un yerine kalan 3 yıllık görev sürelerini tamamlamak üzere Osman Baykal ile Mahmut Celal Kurtuluş asil üyeliklere, Mustafa Şen ile Telat Demirci ise yedek üyeliklere seçildi.

Bir yıllık Encümen Üyeliği görevlerini tamamlayan Ömer Çakıroğlu ile Timuçin Sarıalioğlu’nun yerine bir yıl süre ile görev yapmak üzere Yasemin Hacıefendioğlu ile Ahmet Gündoğdu seçildi.

Toplantıda ayrıca Plan ve Bütçe, İmar, Trafik, Çevre ve Temizlik, Yol ve Alt Yapı ile Kültür ve Turizm komisyonları için 5’er kişilik üye seçimi yapılarak birinci oturum tamamlandı.

Toplantının ikinci gün yapılan oturumunda Faaliyet Raporu başlıklı gündem maddesi görüşüldü. Görüşme esnasında kanun gereği Belediye ve Meclis Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu Meclise Başkanlık etmek üzere görevi Meclis 1.Başkan Vekili Oktay Ulusoy’a devretti.

Birim Müdürlükleri tarafından hazırlanan ve Başkan Sarıalioğlu tarafından meclise sunulan 2020 yılı Faaliyet Raporu Meclis katipleri Osman Baykal ve Mahmut Celal Kurtuluş tarafından madde madde okunarak meclis üyelerine bilgi verildi. Yapılan oylamanın ardından Başkan Sarıalioğlu’nun 2020 yılı Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Nisan Ayı Meclis Toplantısı 5 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’te yapılacak 3.oturumda diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erecek.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21