Mahmud Efendi Camii ve Külliyesi’nin temeli atıldı

Of’un yetiştirdiği önemli Din Alimlerinden biri olan Mahmut Ustaosmanoğlu adına Of’ta yapımına başlanan Mahmut Efendi Camii ve Külliyesi için temel atma töreni düzenlendi.

Mahmud Efendi Camii ve Külliyesi’nin temeli atıldı

Of İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği tarafından Of’un yetiştirdiği önemli Din Alimlerinden biri olan Mahmut Ustaosmanoğlu adına Of’ta Mahmut Efendi Camii ve Külliyesi yapılıyor.

 

İrfanlı Mahallesi Çaykara Yolu üzerinde inşa edilmeye başlanan Camii ve Külliyenin hafriyat çalışmaları tamamlanarak zemin katının da tablası atıldı. 3 bin m2 alan üzerinde inşa edilecek olan caminin 1200 kişilik olması planlanıyor. Selçuklu mimarisinden esinlenerek hazırlanan projede tek minareli olarak inşa edilecek camii, Of’ta bir ilk olma özelliği de taşıyacak.

 

Camiinin altında 1100 m2’lik bir sohbet salonu yapmayı planlayan dernek yönetimi, Külliye içerisinde yaklaşık 250 yataklı bir Kur’an Kursu da inşa edecek.

 

Camii ve Külliye için düzenlenen Temel Atma törenine Of Kaymakamı Eren Arslan, Trabzon Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı M.Celal Vahapoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş, İlçe Müftüsü Recep Onat, Trabzon ve Rize yöresinin yetiştirdiği çok sayıda Hocaefendi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Dernek Başkanı Reşat Akyüz, “İnşaa çalışmasına başladığımız bu külliyemizin Of’umuza, Trabzon’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Yüce Mevla bugün bizleri burada çok önemli bir etkinlik için topladı. İnşallah hayırseverlerimizin ve siz değerli hemşerilerimizin katkıları ile bu külliyemizi kısa zamanda tamamlayacağız” diye konuştu.

 

Törende Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Müftüsü Recep Onat ve Resul Bölükbaşı hoca da birer selamlama konuşması yaparak, Camii ve Külliyenin Of’a ve ülkeye hayırlı olmasını temenni ettiler.

 

Salih Topçu hocanın  yaptığı duanın ardından Kaymakam Arslan, Başkan Saral ve törene katılan hocaefendiler birlikte butona basarak Külliyenin resmi olarak temelini attılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 9 yıl Önce

CAMİ VE KÜLLİYENIN YAPIMI İÇİN ATILAN TEMEL DEVLET VE MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.

Abdullah
Abdullah - 9 yıl Önce

hayırlı bir hizmet fakat hiç bir siyasetci ayak altında dolaşmasın yoksa hayrı uçar gider

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21