Kutuplaşma yaratılarak oy toplanmaya çalışılıyor

Kadıköy’ün CHP’li Belediye Başkanı Hayratlı Hemşerimiz Aykut Nuhoğlu, CHP Of Başkanlığının hayır kampanyası için Of’ta partililerle buluştu.

Kutuplaşma yaratılarak oy toplanmaya çalışılıyor
banner71

CHP Of İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Referandum çalışmaları İstanbul Kadıköy’ün Hayratlı Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

 

Hayır’ı yüzde 60’ın üzerine çıkartmalıyız

Parti binasında düzenlenen toplantıda konuşan İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu; “Biz siyasi kimliğimizi partinin içerisinde bırakıp rozet dahi takmadan sokaklara çıkıyoruz. Aileleri ziyaret ediyoruz. Bizim sizinle evet veya hayır konusunda bir sorunumuz yok. Biz size değil, siz bize zaman ayıracaksınız. Kapı kapı gezeceksiniz ve bize yardım edeceksiniz. Bu süreç içerisinde biz sizin öncülüğünüzü yapacağız. Siz de bize destek verin, güç verin. Geleceğimiz için bu 1 ay çok önemli. El ele vererek Hayır’ı yüzde 60’ın üzerine çıkartmalıyız. Hepimiz sokağa çıkacağız ve burada bir güç var deyip kamuoyuna ciddi bir uyarı vereceğiz” dedi.

 

Kutuplaşma yaratılarak oy toplanmaya çalışılıyor

Evet ve Hayır çatışmasında herhangi bir tarafın kazanmayacağını ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu; “Bütün müsteşarlar, müdürler, banka müdürlerinin dahi tek bir kişinin kontrolü altına alınması tercihi ile karşı karşıyayız. Bu durumda Evet demenin kime ne kârı olabilir. Bana göre buradaki Ak Parti ilçe başkanının da, milletvekilinin de başbakanın da evet demelerinin kimseye kârı yok. Mevcut Cumhurbaşkanının da 2019’da seçileceğinin hiçbir garantisi yok başka biri de seçilebilir. Kutuplaşma yaratarak bu tabloda oy alınmaya çalışılıyor. Bu süreç çok tehlikelidir herkese bu şekilde anlatmak lazım bunu. Cumhuriyet tarihinde ilk kez seçmenler kendileri için oy kullanacak. Bu tercihte yapacağımız yanlış, 10 yıl, 30 yıl uzun müddet ülkemizi etkiler” ifadelerinde bulundu.

 

Toplantının ardından partililerle birlikte sokağa inen Kaptanoğlu ve Nuhoğlu, CHP Of İlçe Başkanlığının Hayır kampanyasını başlattılar.

 

Haber-Foto : Merve Sezgin

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21