Kurtuluş gününde Of’tan Kızılay’a kan desteği

Of’un Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına Oflular yoğun ilgi gösterdi.

Kurtuluş gününde Of’tan Kızılay’a kan desteği

Pandemi döneminde kan bağışı sıkıntısı yaşayan Kızılay’a Oflular destek vermeye devam ediyor. Of’un kurtuluş günü olan 28 Şubat’ta Kızılay tarafından Of’ta düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşların ilgisi yüksek oldu.

Of Belediyesi ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen kan bağışı kampanyası Of Belediye meydanında gerçekleştirildi.

Kampanya ile ilgili düşüncelerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, “İlçe olarak Kızılay’a en çok kan bağışında bulunan ilçelerin başında Of ilçemiz geliyor. Bizler, kan bir gün değil her gün ihtiyaçtır, anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu nedenle zaman zaman öğretmen ve öğrencilerimizle Kızılay’a kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz. Kızılay yetkililerinin kan stoklarındaki azalmaya dikkat çekerek bizlerden yardım talep etmesi ile kısa bir sürede organize olarak kan bağışında bulunduk. Of için bu özel günde de kan bağışında bulunmak ayrı bir anlam ifade ediyor. Ecdadımız dün vatan için canlarını verdi, bugün biz de kanlarımızı veriyoruz. Kan veren eğitimcilerimizi ve vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Nice hayatlar kurtarmak dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Of halkının her zaman yanlarında olduğunu belirten Kızılay yetkilileri; “Of halkı en büyük destekçilerimizden. Her zaman önemli derecede destek veriyorlar. Bu gün de yine önemli bir bağış yaptılar. Milli Eğitim camiamıza, Of Belediyemize ve Oflu hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” sözleri ile memnuniyetlerini ifade ettiler.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21