Kurban Pazarının Of Esnafına Faydası var mı?

Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Ahmet Muratoğlu, birçok vatandaşın kendilerine kurban pazarı konusundaki eleştirilerini dikkate alarak konu hakkında açıklama yaptı.

Kurban Pazarının Of Esnafına Faydası var mı?

Kurban pazarının sadece kurbanlıkların satıldığı bir yer olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen İlçe Başkanı Muratoğlu, “Yılda bir kez ve yaklaşık bir ay süre ile kurulan kurban pazarı, her ilçenin esnafını birebir ilgilendiren yerlerdir. Lokontası, bakkalı, marketi, berberi, nalburu vb birçok esnafın kurban pazarından faydalanması ihtimalken, pazarın ilçe sınırına kurulması bu ihtimali yok denecek kadar aza indirmiştir.” dedi.

Kurban pazarından Of esnafının faydalanamadığını dile getiren Muratoğlu, “Bir ay boyunca ara ara yoğun ve aktif olan kurban pazarının ilçeden uzak yerde olması vatandaşı ve ilçe esnafını olumsuz yönde etkilemiştir. Her yıl Solaklı Deresi Toki Konutları ilerisinde dere kenarında kurulan kurban pazarı maalesef bu yıl İyidere Of sınırına kurulmuştur.” diyerek her yıl kurulan yerde bu yıl neden kurulmadığını sordu.

Her ilçenin kurban pazarının kendine faydası olması gerektiğini söyleyen Muratoğlu, ”İlçeler kendi bünyesinde vatandaş ve esnafının faydalanacağı mekânlara kurban pazarlarını kurarlar. Komşu ilçemiz olan İyidere’nin kendine has kurban pazarı bu yıl ilçe merkezine yakın bir yerde kuruldu. Bizimkisi ise İlçe sınırında kuruldu. Pazarın faydası Of İlçesine değil komşu ilçemize olacaktır.” diyerek bu olumsuzluğun yetkililer tarafından dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Muratoğlu
Mustafa Muratoğlu - 2 yıl Önce

Demekki ofumuzu yöneten yetkililerimiz komşu ilçenin esnafı oftaki esnaflardan daha çok düşünülüyor ordaki esnaflar zor durumda çorbada bizim tuzumuz olsun demiştir diye düşünüyorum!!!

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21