Kur’an-ı Kerim’de Selahattin Bilgin, Ezan’da Musa Akyüz

Trabzon’da düzenlenen Ortaokullar arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Selahattin Bilgin Trabzon birincisi olurken Ezanı Güzel Okuma yarışmasında Serince İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Musa Akyüz ikinci oldu.

Kur’an-ı Kerim’de Selahattin Bilgin, Ezan’da Musa Akyüz
banner71

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Selahattin Bilgin, Trabzon’da düzenlenen Ortaokullar arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Trabzon birincisi oldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye genelinde uygulanmakta olan Ortaokullar arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma Yarışmalarının Trabzon İl ayağı Ortahisar Bener Cordan Ortaokulu’nda yapıldı.

 

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Selahattin Bilgin Trabzon birincisi olurken Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında Serince Şehit Fahrettin Yavuz Ortaokulu öğrencisi Musa Akyüz ikinci oldu.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şevket Bulut yaptığı açıklamada öğrencisi Selahattin Bilgin’in Trabzon birincisi olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Öğrencimizi tebrik ediyor, onu yetiştiren okul ve kurs öğretmenlerine ve ailesine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Serince Şehit Fahrettin Yavuz Ortaokulu Müdürü Al Cerrah da yaptığı açıklamada; “Genç Bilaller Ezan Okuma yarışmasında il ikincisi olan öğrencimiz Musa Akyüz’ün yetişmesinde emeği geçen başta ailesine, öğretmenlerime ve kurs hocalarına çok teşekkür ediyorum.  Rabbim başarılarını artırsın. Ayrıca okulumuzu hafızlık yarışmasında temsil eden Muhammet Elitaş’a da çok teşekkür ediyorum. Allah önlerini daim açık eylesin. Yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum” ifadelerini ulandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21