Koza’dan Kelebeğe Projesi kapanış yaptı

Of Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yürütülen “Koza’dan Kelebeğe” adlı Kız Çocuklarının Okullaştırılması hibe projesi için kapanış programı yapıldı.

Koza’dan Kelebeğe Projesi kapanış yaptı

Of Kaymakamlığı, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen “Koza’dan Kelebeğe” projesi kapsamında, Kız Çocuklarının Okullaştırılması hibe programı projesi kapanış programı yapıldı.

 

Kapanış programına Of Kaymakamı Eren Arslan, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Halk Eğitim Müdürü Ahmet Dunay, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

 

1 Kasım 2015 – 31 Ekim 2016 tarihleri arasında yürütülen proje kapsamında, insan kaynaklarının geliştirilmesi operasyonel programı içerisinde, Türkiye’nin eğitim kalitesinin artırılması, eğitim ve iş piyasası arasındaki bağın kuvvetlendirilmesi, bölgesel eşitsizliklerin azaltılması ve özellikle kız çocukları olmak üzere, her düzeyde okula devam oranının ve eğitimin sürekliliğinin artırılması hedeflenen projede, 20 okula ziyaret yapılmış, 200 öğrenci ve ailesine önleyici rehberlik hizmetleri verildi. 500 aileye, 80 öğretmene Eğitim sürekliliği için seminer, 100 Açık öğretim lisesi öğrencisine destekleme kursları, 200 ortaöğretim öğrencisine mesleki yönlendirme semineri ve 100 ortaöğretim düzeyindeki öğrenciye mesleki eğitim kursları verilerek okula devamlılığı sağlanmıştır.

 

Proje koordinatörü Ümit Öztürk, proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında sunum yaptı

 

Of Kaymakamı Eren Arslan törende yaptığı konuşmada; “Özellikle kız çocuklarının okullaşma oranlarının arttırılması hedefiyle hazırlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız tarafından ve AB IPA programı kapsamında finanse edilen Kozadan Kelebeğe projemizin kapanış toplantısını gerçekleştiriyoruz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kursiyerlere belgelerinin verilmesinin ardından, yemek ikramı yapıldı ve Resim sergisi davetlilerin beğenisine sunuldu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21