Komisyon reddetti, Bayraktar Yüce Divan’a gitmeyecek

Meclis Soruşturma Komisyonu, eski bakanlar Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar'ın Yüce Divan'a sevk edilmemesine karar verdi.

Komisyon reddetti, Bayraktar Yüce Divan’a gitmeyecek

17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinden ayrılan Erdoğan Bayraktar, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış hakkında kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, bakanların Yüce Divan’a sevk edilmemesine karar verildi.

 

Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, dört eski Bakan'ın Yüce Divan'a gönderilmemesi kararının, 5'e karşı 9 oyla alındığını söyledi.

 

Hakkı Köylü'nün açıklaması şöyle;

"10 GÜN SONRA GENEL KURUL'DA OYLANACAK"

"Her iddia her isim tartışıldı. Herkes her isimle ilgili görüşlerini söyledi ve oyunu belirledi. Dördünü ayrı ayrı değerlendirerek oy kullanıldı. Komisyondaki oylama açık yapıldı. Genel kuruldaki oylama gizli olacak. Her üye görüşlerini söyledi. Bundan sonra biz ayın 9’una kadar meclis başkanlığına sunacağız raporumuzu. Başkanlık genel kurula verecek ve 10 gün içinde oylama yapılacak."

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
yaşar.
yaşar. - 7 yıl Önce

Trabzon neden seviniyorki anlıyamadım efendim.izaat bekliyoru................m.

Trabzon neden sevindi 1
Trabzon neden sevindi 1 - 7 yıl Önce

http://www.karadenizinsesi.com.tr/bayraktarin-ak-gunu-2907yy.htm

Trabzon enden sevindi 2
Trabzon enden sevindi 2 - 7 yıl Önce

http://takaonline.com/aklandi-sira-mecliste/

Trabzon neden sevindi 3
Trabzon neden sevindi 3 - 7 yıl Önce

http://takaonline.com/mandiralidan-2015-listesi/

baştürk
baştürk - 7 yıl Önce

sahi bu yüce zevat neyle suçlanıyordu.
sucu olmayan lar ve yandaşları neden seviniyorki.
Allah adili mutlaktır.elbette sucu olmayana ceza verilmez.adalet bunu gerektırır.şayet varsa ben hakkımı helal etmen sayın egemene veyalçına ....ordada oylamaya sunar yırtarlarmı acaba.

baştürk
baştürk - 7 yıl Önce

"Bana 'istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Çünkü soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın (Tayyip Erdoğan) onayıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için Başbakan'ın da istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyorum."

MUSTAFA YANIK
MUSTAFA YANIK - 7 yıl Önce

neden seviniyorsunuz onu anlamadım.Yüce divan temizlenme yeri aklanma yeri değilmi.Demek Bayraktarın bir çok kusuru var kusuru ortaya çıkmadığından of halkı seviniyor. Bu ne saçmalıktır ya..

İbrahim TURAN
İbrahim TURAN - 7 yıl Önce

Yahu Sn. Bayraktar bişeyler var diyor. Ama Başbakandan habersiz iş yok diyor. İtiraf ediyor. Yüce divana gitmek istiyor. Ama ucu başkalarına dokunacağı için toptan af çıkıyor. Meclis yüce divana göndermiyor. Millet bayram ediyor. Uyanamadık. Ordada bir dolap dönüyor. Pis işleri olanlar aklandı.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21