Kızılay’a Of’tan 96 ünite kan desteği

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Of Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen “Kızılay’a Kanımızla Güçlü Destek Veriyoruz” adlı kan bağışı kampanyasıyla Kızılay’a 96 ünite kan bağışı yapıldı.

Kızılay’a Of’tan 96 ünite kan desteği
banner71

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Of Belediyesi ile işbirliği yaparak  “Kızılay’a Kanımızla Güçlü Destek Veriyoruz”  adlı etkinlik Of’ta büyük teveccüh gördü.

 

Kızılay tarafından Of Belediyesi önünde kurulan Kan Bağışı Tırı gönüllü bağışçıların kan vermesiyle Kızılay’a önemli kan bağışı sağlandı.

 

“Kan bir gün değil her gün ihtiyaçtır” anlayışıyla hareket eden ve organizasyonun öncüsü  İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, “ Of genelinde zaten kan verme konusunda önemli duyarlılık var. Bizler de eğitim camiası olarak Kızılay’a her zaman olduğu gibi bugün de kurumsal olarak destek verelim istedik. Of Belediye başkanımıza ve personellerine de katılımları ve destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum. İnşallah eğitim camiamız ve belediye personelin bu işbirliği ile ilerde de  güzel bağış sağlanacaktır. Nice hayatlar kurtarmak dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” diyerek duygularını ifade etti.

 

Of Kaymakam Eyüp Fırat da kan veren bağışçıları ziyaret etti. Kaymakam Fırat yaptığı konuşmada, “ Öğretmen camiamızı ve belediye personelimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oluyor. Emeği geçen herkesi kutluyor, kolaylıklar diliyorum.” dedi.

 

Öğretmen veli, belediye personeli ve vatandaşların katıldığı “Kızılay’a Kanımızla Güçlü Destek Veriyoruz” etkinliği kapsamında 96 ünite kan bağışında bulunulmuş, 10 kişinin de kan değerlerindeki düşüklük nedeniyle kan alınamamış. Kızılay yetkilileri; “Of’tan her zamanki gibi büyük destek gördük, Of bizi yanıltmadı.” Diyerek memnuniyetlerini ifade ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Saral
İhsan Saral - 1 yıl Önce

Of'tan son bir kaç yıldır hemen hemen her hafta bir bazen iki, üç defa kan bağışı için stantlar kuruluyor, bu sanırım sadece Of ile sınırlı değildir. Ülkenin bütün il ve ilçelerinden, askeriyelerden vs. kan bağışı kampanyaları düzenlenmektedir. Yahu merak ediyorum bu toplanan kanlar ne oluyor? Nerelere harcanıyor? Tamam yaralısı, hastası eyvallah da gerçekten çok fazla kan bağışı oluyor, fazla gelen kanlar ne oluyor?

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21