Kızılay Of’tan kan bağışı toplayacak

Kızılay Trabzon Şubesi, kan bağışı kampanyalarında en duyarlı ilçe olan Of’ta Cuma Günü kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Kızılay Of’tan kan bağışı toplayacak

Tüm Türkiye’yi dolaşan Kızılay kan alma Tırı Cuma günü Of Çarşıbaşı Camii önünde kan bağışı toplayacak.

 

Sabah 10.00 ile gece 21.00 saatleri arasında vatandaşlardan kan bağışı toplayacak olan Kızılay, Of halkını kan vermeye davet etti.

 

Kızılay Trabzon Şubesi Kan Bağışçısı Kazanım Umanı Emre Nalçaoğlu Of Havadis’e yaptığı açıklamada; “ Bu zamana kadar kan bağışı konusunda bizlerden desteğini esirgemeyen ve en duyarlı ilçe olan Of’un değerli halkına teşekkür ediyoruz. Cuma günü düzenleyeceğimi kan bağışı kampanyamıza davet ediyoruz. 18-65 Yaş arası 50 kg üzeri ciddi sağlık problemi olmayan her birey 3 ayda bir yılda 4 kez kan bağışında bulunabilir. Kan bağışlamanın vücuda hiçbir zararı yoktur. Bizler hiç kan vermesek dahi kan hücrelerimiz yapılır, yıkılır ve idrar yolu ile vücuttan atılır. Kan bağışı için kimlikle başvurulur. Bağış öncesi aç, yorgun ve uykusuz olmamak gerekir. Kan bağışı için kişisel bilgilerin yer aldığı bir form doldurulur. Doktor ufak bir muayeneden geçirir. Kan değeri ölçümü, tansiyon bakılır. Kişi eğer uygunsa uzman hemşireler tarafından kan alınır. Kullanılan malzemeler steril ve tek kullanımlıktır. Unutmayalım ki vereceğimiz 1 ünite kanla 3 vatandaşımızın hayatını kurtarma şansımız var” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21