Kıyıcık İlk/Ortaokulu Baltacı Vadisine eğitim sunuyor

Kazançlı, Doğançay, Sivrice, Çatalsöğüt, Kıyıcık Yalı, Kıyıcık Hacıkutlu, Söğütlü, Sarayköy, Sıraağaç ve Barış Mahallelerine eğitim veren Kıyıcık İlk ve Ortaokulu, geçen yıl TEOG sınavında 2.olarak önemli bir başarıya imza attı.

Kıyıcık İlk/Ortaokulu Baltacı Vadisine eğitim sunuyor
banner71

Of Havadis Gazetesinin 2017-2018 Eğitim Öğretim sezonuna özel olarak uygulamaya koyduğu“Okullarımızı Tanıyalım” projesi kapsamında bu hafta sizlere Kıyıcık İlk ve Ortaokulu’nu tanıtıyoruz.

 

2014 yılına kadar Belde Belediyesi olan Kıyıcık Mahallesinde bulunan Kıyıcık İlk/Ortaokulu, 1942 yılında zamanın Muhtarı Ali Rıza Çakıroğlu’nun önderliğinde halkın katkısıyla yapılmış olan okuldur. Okulun ilk adı Belek İlkokulu idi. İlk mezunlarını 1942 yılında başlayıp 1947 yılında mezun olan öğrencilerdir. Zamanla okul ihtiyaca cevap veremeyince yine aynı okul arazisinde 1988-1989 eğitim-öğretim yılında hizmete giren yeni bir ilkokul yapılmıştır. Okulun şimdiki adı Kıyıcık İlkokulu’dur. 1997 yılında 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitime geçilmesiyle okulun adı Kıyıcık İlköğretim Okulu olmuştur. 2012-2013 yılından itibaren 4+4+4 diye anılan ve 12 yıllık zorunlu eğitime geçilmesiyle ilkokul ve ortaokul şeklinde ismi değişen ve aynı binada hizmet veren okulun adı Kıyıcık İlk ve Ortaokulu’dur. Okulda Taşımalı Eğitimle eğitim yapılmaktadır. Okulda halen; Kazançlı, Doğançay, Sivrice, Çatalsöğüt, Kıyıcık Yalı, Kıyıcık Hacıkutlu, Söğütlü, Sarayköy, Sıraağaç ve Barış Mahallelerinden taşınan taşımalı öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir. Okulda ısınma 1998 yılında hizmete giren kalorifer sistemiyle sağlanmaktadır. Aydınlatma, su ve kanalizasyon sorunları çözülmüş bir şekilde eğitim- öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Okulun Başarıları

Köklü bir tarihe sahip olan Kıyıcık İlk/Ortaokulu’nun geçmişten bugüne önemli okul başarıları bulunmaktadır.  Fen Liselerine, Anadolu Liselerine diğer liselere her yıl değişik sayıda öğrenci göndermeyi başarmıştır. 2016- 2017 yılında yapılan TEOG sınavında okul olarak 2.olma başarısını göstermiştir. Bunların yanında sosyal, kültürel ve sportif yarışlarda  okul ve okulun  öğrencileri aktif katılıma sahiptir. Voleybol, Futbol ve Bocce alanında belirgin başarılar elde edilmiştir. Özellikle Bocce Sporunu Of İlçesine tanıtan ve  ilk kazandıran  Kıyıcık Okulu olmuş. Kıyıcık İlk/Ortaokulu geçtiğimiz yıl yapılan okullar arası “Cumhuriyet Koşusu” yarışmasında ilçede birinci olmayı başarmışlar.

 

Okul Bölümleri

21 öğretmen ve 3 yardımcı personelin bulunduğu okulda toplamda 190 öğrenci vardır. Bu 100 öğrenci ilkokul, 90 öğrenci ise ortaokulda eğitim görmektedir. Toplumumuz için son derece önemli olan engelli vatandaşlarımızın eğitim hizmetinden yararlanmasında Kıyıcık Okulu büyük imkana sahiptir. Bu kapsamda 1. Kademe (İlkokul) Özel Eğitim Sınıfının da bulunduğu okulda birinci kademede 3, İkinci Kademe  Özel Eğitim Sınıfında 5 tane  eğitim gören öğrenci bulunmaktadır. Çeşitli Mahallelerden okula gelen öğrenciler servisle taşınmaktadır devlet tarafından öğlen yemekleri verilmektedir. 12 normal, 1 özel servis ile 96 öğrenci   Taşımalı eğitime tabidir. Okulda birinci kademede(İlkokulda) 4 sınıf, 1 özel eğitim ve anasınıfı bulunmaktadır. İkinci kademede ise 5 sınıf, bir de özel eğitim sınıfında eğitim- öğretimi yapılmaktadır. Bunların dışında; kütüphane, Laboratuvar, Konferans Salonu, Mescit, Zem Sınıfı, Bilgisayar Sınıfı vardır. 3000 m2’lik alana sahip okul bahçesinde futbol, basketbol ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır.

 

Eğitim başarı için aile ortamı önemlidir

Okul Müdürü Abdullah Emer: “Bakanlığımızın kanunlarla resmi kurumsal amaçları yanında okuldaki amaçlarının  bir aile ortamı oluşturup başarıya ulaşmaktır. Başarıda en önemli unsurun eğitim ailesi arasında aile sıcaklığı ve aile uyumu sağlanmasıdır. Resmi bir kurum olsak da oluşturduğumuz aile ortamı hem öğrencilerimize hem de öğretmenlerimize huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamı sağlıyor. Bu eğitim ailesi ortamında; milletine, vatanına hayırlı evlatlar yetiştirmek esas anlayışımızdır. Okulda  hem öğrencilerimizin fiziksel aktivitelerini artırmak hem zihinsel yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Başarıda birlikte çalışmak, takım ruhuyla hareket önemli özelliğimizdir. Başarıda aileyi okula çekmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Aile sizin iyi niyetinizi ve gayretinizi görünce okula bakışı olumlu yönde değişiyor. Öğrenciye karşı ilgi ve sevgi esaslı çalışmayı doğrultusunda başarı sağlamayı hedefliyoruz.” diyerek amaçlarını kısaca özetledi.

 

Müdür Abdullah Emer

Kıyıcık İlk/Ortaokulu Müdürü Abdullah Emer; 1966 yılında Of’un Ballıca Mahallesi’nde doğdu. İlköğrenimini Kiraz-Dumlusu İlkokulunda tamamladı. Ortaokul ve lise öğrenimini Of İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Emer’in, ilk görevi 1991 yılında çalıştığı Ankara Haymana Yenice İlkokulunda olmuştur. Daha sonra Zonguldak Kıyıcak ve Of’un Gürpınar Mahallesinde çalışan Emer, son olarak 2014 yılında Kıyıcık İlk/Ortaokulu’nda Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2015 yılında ise aynı okulda müdür olarak atanarak bu görevi yürütmektedir. Abdullah Emer evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Öğretmen Kadrosu

Abdullah Emer (Müdür ), Fatih Boz (Müdür Yardımcısı), Süleyman Öztel (Müdür Yardımcısı) Hüseyin Aydın (Özel Eğitim), Naime Çakır (Teknoloji ve Tasarım), Reyhan Çakıroğlu (İngilizce), Yakup Çelik (Türkçe), Elif Genç (Matematik), İbrahim Kara (Fen Bilimleri), Nursenem Nalçacıoğlu (Özel Eğitim), İsmail Soyyiğit (Beden Eğitimi), Haydar Tuncer (Din), Selva Üstün (Müzik), Engin Bulut (Sınıf Öğretmeni), Bahar Çapoğlu (Özel Eğitim), Onur Emer (Sınıf Öğretmeni), Nurcan İpekçi (Sınıf Öğretmeni), Timur Kazancı (Özel Eğitim), Mehmet Hilmi Kılıç (Sınıf Öğretmeni), Safiye Kübra Sekban Yazıcı (Okul Öncesi ), Cemal Yılmaz (Sınıf Öğretmeni),

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21