Kitap Okuma Yarışmasının ödülleri dağıtıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen “Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Kitap Okuma Yarışmasının ödülleri dağıtıldı
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kitap Okuma Yarışması” için ödül töreni yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullardaki 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin, geçen yaz tatilinde okudukları sınıf seviyelerindeki kitaplardan sorumlu olarak katıldığı yarışma, 30 Ekim 2016 tarihinde 24 merkezde eşzamanlı olarak gerçekleştirilmişti.

 

Yarışmaya 8 kategoride toplam 7 bin 598 öğrenci katılırken 79 öğrenci ödül almaya hak kazandı.

 

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde icra edilen ödül töreninde Trabzon Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Erzurum eski Milletvekili Mücahit Daloğlu, kamu kurumları ve STK’ların temsilcileri ile öğrenciler ve veliler hazır bulundu.

 

GÜMRÜKÇÜOĞLU: HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ

Törende katılımcılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür projelere her türlü desteği sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

 

Gümrükçüoğlu, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak böylesi önemli bir projeye katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize. Her zaman, elimizde ne imkân varsa sonuna kadar bu tür projelere destek vereceğiz. Böylece nesillerimizin, ülkemizin daha ileriye getirilmesi temin edilmiş olacaktır” dedi.

 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da konuşmasında projeye olan katkılarından ötürü Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti.

 

Aktaş, “Hepimizin çok sevdiği ve çocuklarımızın da çok sevindiği bir programın sonundayız. Okumayla alakalı bir programı nihayetlendiriyoruz. Bilindiği üzere kâinatın öznesi insan, mensubu olmakla gurur duyduğumuz medeniyetin ilk emridir oku” diye konuştu.

 

Yarışmada her seviyede birinci olan öğrencilere yurt dışı seyahati, ikinci olan öğrencilere bilgisayar, üçüncü olan öğrencilere tablet, mansiyona layık görülen öğrencilere ise Çanakkale gezisi verildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21