Kireçli’de 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı

Kireçli Dursun Dumangöz Okulu öğrencileri bilgi, birikim ve hayallerini ortaya koyarak 4006 TUBİTAK projesi kapsamında hazırladıkları 10 projeyi düzenledikleri fuarda sergilediler.

Kireçli’de 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı

Of’ta öğrencilerin bilimsel yeteneklerini ortaya koymak, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek amacıyla düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Şenliklerinin sonuncusu Kireçli Dursun Dumangöz İlk/Ortaokulunda açıldı.

 

Kireçli Dursun Dumangöz Okulu öğrencileri bilgi, birikim ve hayallerini ortaya koyarak bilimsel çalışmalar gerçekleştirdiler v hazırladıkları projeleri 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında sergilediler. 6 öğretmenin rehberliğinde 40 öğrencinin hazırladığı 10 projenin yer aldığı 4006 TÜBİTAK Bilim Şenliği Fuarı okulun konferans salonunda açıldı.

 

Fuarın açılış kurdelesini İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Kireçli Mahallesi Muhtarı Muammer Fazlıoğlu, Birlik Mahallesi Muhtarı Bilal Durmuş, Okul Müdürü Ahmet Altunkal birlikte kestiler. Serginin açılışına; okul ve kurum müdürleri, veliler katıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu kısa konuşmada; “Sergimiz hayırlı, uğurlu olsun.  Okullarımızda eğitim öğretim adına güzel işler yapılıyor. Öğrencilerimizin ortaya koyduğu eserler küçük de olsa gelecek için ümitlenmemizi sağlıyor. Geleceğe ümitle bakmamıza neden oldukları için de ayrıca öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Okul idaresini ve öğretmenlerimizi de çalışmalara yaptıkları gayretten dolayı kutluyorum. Bu projeleri gördükçe yarınlarımızdan daha çok umutlanıyoruz. İnşallah ülkemizin geleceği daha güzel olacaktır.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Kireçli Dursun Dumangöz Okul Müdürü Ahmet Altunkal, öğrencilerin emek vererek hazırladığı Bilim Fuarına katılmaları nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21