Kireçli’de 11 kız öğrenci hafızlığını tamamladı

Of’un Kireçli Mahallesi’nde eğitim veren Kız Kur’an Kursu’nda eğitim gören 11 kız öğrenci hafızlığını tamamlayarak icazet aldı.

Kireçli’de 11 kız öğrenci hafızlığını tamamladı

Kireçli Mahallesi Kız Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan 11 kız öğrenci için icazet töreni düzenlendi.

Kireçli Mahallesi halkı tarafından iaşesi karşılanan ve 2017 Nisan ayında Kur’an eğitimine başlanan Kız Kur’an Kursu, ilk mezunlarını 2018 Ağustos ayında vermişti. 2018 yılında düzenlenen törenle 17 kız öğrenci icazet almıştı.

Pandemi nedeniyle zaman zaman eğitime ara verilen kursta toparlanma sürecinin ardından bu yıl da 11 öğrenci için icazet verildi.

Hafızlığını tamamlayan 11 kız öğrenci için hanımlara özel olarak Of sahil Tesisleri Gün Batımı Düğün Salonunda tören düzenlenirken erkekler için ise Kireçli Mahallesi merkez mevkiindeki çay alım evinin üzerinde tören yapıldı.

Mahalle halkının yoğun katılım gösterdiği program, Of Çarşıbaşı Büyük Camii Müezzini Ömer Tellioğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda Ağrı üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü Öğretim görevlisi Hafız Mehmet Keleş Kur’an-ı Kerim ve ilahi okudu.

Of İlçe vaizi Bünyamin Öztürk ve Çarşıbaşı Büyük Camii İmam Hatibi İsmail Küçükakyüz hoca katılımcılara sohbet verirken Kireçli Mahallesi Muhtarı Muammer Hacıfazlıoğlu ve Cami İmam Hatibi Hüseyin Yıldırım da kursun faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Yemek ikramının ardından program sona erdi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 01:20

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21