Keler’de Devlet-İşadamı-Köylü işbirliği

Keler Köyü Muhtarı Mustafa Kara, Devlet-İşadamı-Köylü İşbirliği ile köyün sorunlarını gidermeyi başardı.

Keler’de Devlet-İşadamı-Köylü işbirliği
banner71
Keler Köyü, Of’un uzak köylerinden biri. Ancak Keler Köyü, birçok sorununu çözmeyi başarmış durumda. Bunda da en büyük pay şüphesiz Muhtar Mustafa Kara’ya ait. Muhtar Kara, Devlet-İşadamı ve vatandaş işbirliğinin en güzel örneklerinden birini sergileyerek köyün birçok sorununu çözdü.
 
Yol genişlemesinden betonlamaya, asfaltlamadan içme suyuna, Camii’den köy misafirhanesine kadar birçok alanda eksikliklerini giderdiklerini belirten Muhtar Mustafa Kara, çalışmaları Devlet imkanlarının yanı sıra Kelerli işadamlarının maddi destekleri ve Köylülerin de bedeni çalışmaları ile yaptıklarını söyledi.
 
“1350 m3 betonlama, 1200 m de asfalt yaptık”
Köy yolunda 1350 m3 betonlama yaptıklarını belirten Muhtar Kara, “bunun 850 m3 ünü İl Özel İdaresi kaynaklarıyla, 500 m3 ünü ise iş adamlarımızın sağladığı maddi imkanlarla sağladık. Betonlama çalışmalarının işçiliğini ise köylülerimizle birlikte yaptık” dedi.
 
Köy yolunda ayrıca 1200 metre asfaltlama yaptıklarını belirten Muhtar Kara, İl Özel İdaresi tarafından karşılanan asfaltla dökülen yolun alt yapısının da köylü iş adamları tarafından yapıldığını, bu çalışmalara da köylüler bedeni çalışmaları ile destek olduklarını söyledi.
 
“Köyümüze otobüs çıkıyor”
Yol genişleme ve zemin kaplama çalışmalarını büyük oranda tamamladıklarını belirten Muhtar Kara, “cenaze ve düğün törenlerimiz için artık köyümüze otobüs çıkartabiliyoruz” dedi.
 
“5000 metre su borusu döşedik”
İçme suyu için de önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Muhtar Kara, “6.600 metre içme suyu şebekemizin hat yenilemesi işleminde eski muhtarımız Mehmet Sert tarafından 2.400 metresi karşılanmış, 2.600 metresi de Of Kaymakamlığı tarafından karşılanarak 5.000 metrelik bölümü serilerek kapatılmıştır. Kalan 1.600 metrelik kısmının sözünü de sayın kaymakamımızdan aldık. En kısa sürede onu da halledeceğiz. İçme suyu hattının yenilenmesi için de herhangi bir ödeme yapmadık. İşçiliğin tamamı köylülerimiz tarafından karşılandı” diye konuştu.
 
“Köye misafirhane kazandırdık”
Köy Camii ve Misafirhanesinin de Köylü işadamları tarafından sağlanan desteklerle modern hale getirildiğini belirten Kara, “Camii Dernek başkanımız Mehmet Fazlıoğlu yaptığı çalışmalarla iş adamlarımızdan aldığı destekle camimizin halı, klima, döşeme ve lambiri gibi tüm tadilatını yaptırarak bakımlı ve yakışır hale getirdi. Ayrıca işadamlarımızın destekleri ile köyümüze bir adet misafirhane de kazandırdık” ifadelerini kullandı.
 
“Köylülerimizle istişare ediyoruz”
Köylüleriyle sürekli istişare halinde olduklarını belirten Muhtar Kara, “tüm sorunlarımızı el ele vererek çözüyoruz. Halkımızla sürekli istişare halindeyiz. Zaman zaman hafta sonları düzenlediğimiz etkinliklerle bir araya geliyoruz. Dayanışma için bu tür etkinlikler oldukça faydalı oluyor” diye konuştu.
Muhtar Kara, çalışmalarında kendilerine her türlü desteği veren Of Kaymakamı Tuncay Sonel’e, Of Belediye Başkanı Murat Saral’a, İl Özel İdaresi Şantiye Şefliğine, Köylü işadamlarına, köy halkına ve ihtiyar heyeti üyelerine teşekkür etti.
 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa Hamzaalioğlu
mustafa Hamzaalioğlu - 9 yıl Önce

Gerçekten bravo çok güzel işler yapmış...

Y.Hacıahmetoğlu.
Y.Hacıahmetoğlu. - 9 yıl Önce

Sevgili muhtar'ım.Bu haberi bir solukta okudum, resimlere de doya doya baktım.Fazla söze gerek yok.Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz denir ya.İşte bu kadar.Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 9 yıl Önce

bir oflu olarak köyüne beldesine ilçesine bie eser bırakan değerli idarecilere sonsuz teşekkürler arkadaş para yok pul yok deyip ağlamadan kaynak yaratarak hizmeti ibadet gibi yapan bu güzel insanlar takdiri hak ediyor emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. bakın yapan nasıl yapıyor....

abdullah yıldız
abdullah yıldız - 9 yıl Önce

köyümüz tarıhı boyunca boyle hızmet görmedı emeğı gecen başta muhtar olmak üzere herkese şukranlarımı sunarım

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21