banner80

Kazan dairesini okuma salonu yaptı

Of Yakup Türköz Özel Eğitim Merkezi Okulunun kalorifercisi Ahmet Sezgin, kalorifer dairesinde oluşturduğu okuma köşesinde işinin dışındaki zamanını kitap okuyarak değerlendiriyor.

Kazan dairesini okuma salonu yaptı
banner71

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak özel eğitim öğrencilerine yönelik eğitim veren Of Yakup Türköz Özel Eğitim Meslek Eğitim Merkezi’nin öğrencileri gibi çalışanları da özel.

 

Okulun Kalorifercisi Ahmet Sezgin, yaptığı işiyle okul idaresi tarafından takdir toplarken kalorifer dairesinde oluşturduğu okuma köşesi ile de örnek oluyor. İşinin dışındaki zamanını kitap okuyarak değerlendiren Sezgin, kalorifer dairesinde kendisine ev konforunda bir bölüm hazırlayarak boş kaldığı zamanlarda bol bol kitap okuyor.

 

“Hangi iş olursa olsun yaptığım işi severek yapıyorum” diyen Sezgin; “İşimde titizim düzensizliği, dağınıklığı sevmiyorum. Sabah erkenden geliyor, kaloriferi yakıyorum. Öğrenciler gelene kadar okulu ısıtıyorum. Boş zamanlarımda da kitap okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Benim gibi çalışan arkadaşlara tavsiyem işlerini severek yapsınlar. İşini severek yapan yorulmaz” ifadelerini kullandı.

 

Okul denetimi esnasında Sezgin’in oluşturduğu bölümü ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, tertip ve düzeni için Sezgin’i tebrik etti.

 

Sezgin’in kazan dairesini evi gibi yaptığını ifade eden Müdür Bedir; “Bizler zaman zaman okul ve kurumlarda kalorifer kazanlarının güvenliği noktasında denetimlerde bulunuyoruz. Burada gördüklerimizden çok mutlu olduk. Ahmet Bey hem güvenliği hem de temizliğe azami önem göstermiş. Her şey düzenli, yerli yerindedir. Kazan dairesini evi gibi yapmış. İşini sevmek, severek yapmak böyle bir durum olsa gerekir. Kendisini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21