Kaymakam Sonel'den yetim, öksüz ve engellilere ev

Of Kaymakamlığı tarafından hazırlanan proje ile yetim-öksüzler başta olmak üzere engelli ve yaşlı 44 ihtiyaç sahibi aile sıcak bir yuvaya kavuştu.

Hayırseverlerin destekleri alınarak gerçekleşen ve yaklaşık bir milyon TL harcanan proje ile 19 aileye yeni ev alınırken, 5 aileye ev kiralandı, 20 ailenin evine de bakım ve onarım yapılarak oturulabilir hale getirildi.
 
Tavşanlı Köyü’nde anne ve babasıyla kötü şartlarda bir evde hayatını idame ettirmeye çalışan görme engelli Ekrem Osmanoğlu’nu ev sahibi yapan Kaymakam Sonel, yeni evinin tapusunu Osmanoğlu’na teslim etti.Evin tapusunu alan Ekrem Osmanoğlu, “sağolsun Kaymakam bey. Kendisi çok tatlı bir insan. Yanına gidince kendisinden ev istedim. İsteğimi yerine getirdi. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.
 
Proje kapsamında Uluağaç Köyünde anne ve babası olmadan dedeleri ile birlikte yaşama tutunmaya çalışan İlknur, Elif, Gamzenur, Pınar adlı 4 kız kardeş, yaşamaya çalıştıkları harabe evden alınarak ilçe merkezine yerleştirildiler.
 
Proje ile yetim ve öksüzler başta olmak üzere gariban ailelerden sıcak yuvaya kavuşturulan çocuklar ve yaşlıların evlerine gidilerek ziyaretler yapılıyor. Eğitimleri olmak üzere her türlü ihtiyaçları karşılanarak garip ailelere devletin sıcaklığı ve şefkati soğuk havalarda kendilerine hissettiriliyor.
 
Of’a ilk atandığından bu güne kadar üç yıl geçtiğini belirten Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “bu süreçte önceliklerinin yetim öksüzler, engelliler ve garip ailelerimiz oldu. Bu manada da biz istedik ki barınma sorunu olan ihtiyaç sahibi ailelerimiz var. Onlara yeni evler kazandıralım. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfın bünyesinde projeler yaptık. HAYDES adını verdiğimiz hayırsever desteğini bu işin içine soktuk. Şu an 19’uncu evimizin tapusunu Ekrem kardeşimize verdik. Ayrıca yirminin üzerinde evin bakım onarımını büyük çapta yaptık. Yine yetim öksüzlerimiz başta olmak üzere 5 garip ailemize de ev kiraladık. Bizim Doktorlarımız, Öğretmenlerimiz, İmamlarımız, Muhtarlarımız’dan oluşan bir ekibimiz var. Bu ekip aileleri Köy Köy, hane hane geziyor ve nerde ne var tek tek tespit ederek kayıt altına alıyor. Mesala Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün projesiyle 586 Engelli vatandaşımıza ulaştık. Ekrem kardeşimizde bunlardan bir tanesi. Bizlerin amacı Devletimizin sıcaklığını şefkatini bu soğuk havalarda bu ailelerimize sıcak bir yuva kazandırarak göstermek. Bu projede emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi. 

Foto Galeri için tıklayınız...
//www.ofhavadis.com/of-kaymakamligi-garipleri-ev-sahibi-yapiyor-resimleri,617.html

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasankocaman
hasankocaman - 8 yıl Önce

kaymakamımızdan

hasan keleş
hasan keleş - 8 yıl Önce

sayın kaymakam bey efendiden yapmış olduğu hizmet ve şefkat dolu enerjisinden dolayı kendilerini tebrik ederim ALLAH ondan ve onun gibilerden razı olsun ceddine rahmet of ilçemiz de yapmış olduğunuz göreviniz daimini ve devamında sizlere ve ekibinize başarılar dielerim saygılarımla sağlıcakla kalınız.

hacı terzi
hacı terzi - 8 yıl Önce

sayın kaymakamımızın yoksul, yetim ve öksüzlere bu şekilde el atması sadece onların değil tüm camianın takdirini toplamaktadır ve büyük dualar almaktadır. yapılan bu dualar kaymakamımızın yolunu açacaktır. yapılan bu hayırlar tüm türkiyeye örenktir, keşke tüm türkiyedeki kaymakam ve valilerimiz kaymakamımızın yaptıklarını örnek alıp bu tür hayırların tüm türkiyemize yayılmasına ves,ile olur. SAYIN KAYMAKAMIMIZIN BAŞARILARININ YÜKSELEREK DEVAM ETMESİNİ DİLERİM. AYRICA BU GÜZEL OLAYI HALKIMIZA DUYURAN OF HAVADİS EKİBİNE DE TEŞEKKÜR ETMEK BORCUMUZDUR.

DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ - 8 yıl Önce

OF KAYMAKAMINA BU YAKIŞIR TEŞEKKÜRLER KAYMAKAM BEY SAYGILAR SUNARIM.

Ali Nuhoğlu
Ali Nuhoğlu - 8 yıl Önce

Allah yar ve yardımcınız olsun Kaymakamım.. Başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30