Kaymakam Sonel’den Gazilere Akşam yemeği

Of Kaymakamlığı tarafından Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen akşam yemeğinde Gaziler, aileleri ve Şehit Aileleri ile bir araya geldi.

Kaymakam Sonel’den Gazilere Akşam yemeği
banner71
Gaziler günü dolayısıyla Of Kaymakamlığı tarafından Gaziler onuruna yemek verildi.
 
Of Sahil tesislerinde sıcak bir ortamda gerçekleştirilen yemekte,  şehit aileleri ve gazilerle tek tek ilgilenen Of Kaymakamı Tuncay Sonel, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin başlarının tacı olduğunu belirterek, kendilerini yılın bir günü değil her gün hatırlamak gerektiğini söyledi.
 
Gazilerimiz ve şehit yakınlarımızın aileleri ile birlikte bir araya gelerek, Devletimizin sıcaklığını ve şefkatini onlara hissettirmek istediklerini dile getiren Kaymakam Sonel, kendilerini kırmayarak davetlerine icabet eden ve bizlerle bir arada olan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu ve Dernek Yönetim Kurulu üyelerine de ayrıca teşekkür etti.
 
Yemek esnasında Aktütün Karakoluna gerçekleştirilen hain saldırıda bacağını kaybeden Gazi Bayram Yıldırım’ın Cuma günü evlenecek olması davete katılanlar tarafından mutlulukla karşılandı.
 
Gazi Bayram Yıldırım, Bu günlere gelmemde ve işe girmemde kendisine büyük katkısı olan Sayın Kaymakamıma ve Garnizon Komutanıma çok teşekkür ederim. Of Nüfus Müdürlüğünde işe başladığı gün “artık iş tamam sıra nikahta diyerek” kendisinin vermiş olduğu nikah şahidi olma sözünü Kaymakam Sonel’e hatırlatan Gazi Bayram, o gün hem hayatımın en mutlu günü olacak hem de nişanlımla beraber çok saygı duyduğumuz Kaymakam beyin bizlere ömür boyu bir hatırası olacak dedi.
 
Of’ta olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Kıbrıs Gazisi Seyyah Sağıroğlu, 19 Eylül tarihinin dünya barışı ve insanlık uğrunda savaşan Türkün gücünü dünyaya bir kez daha ilan eden Kurtuluş, Kore, ve Kıbrıs Gazilerinin "Şeref Günü" olduğunu ifade ederek, bu organizasyonda emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum” dedi.
 
İlçe Müftüsü Mehmet Genç tarafından yapılan dua ile sona eren Yemeğe, Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Garnizon Komutanı Mehmet Coşkun, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erkal Anay, Askerlik Şube Başkanı Günay Ayvaz, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun SULUKAN-OF İLÇESİ EMEKLİ KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
Dursun SULUKAN-OF İLÇESİ EMEKLİ KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ - 10 yıl Önce

Her yıl olduğu gibi Of İlçesinde yaşayan gazilere verilen onur yemekleri toplantısını düzenleyenlere teşekkür ederim.Bazı gaziler veya gazi eşleri derken be Annemden bahsediyorum tam 4 yıldır kendisine bu yönde bilgi verilmeyip davet edilmediği için müzdaribim.Benim rahmetli babam MUSTAFA SULUKAN KORE GAZİSİDİR.Bu tür davetlerde göz önünde bulundurulması gerekir kanaatıdayım.Sevgi ve saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21