Kaymakam Sonel’den Cumhuriyet yaşıtlarına ziyaret

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Of’taki 1923 doğumlu Cumhuriyetle yaşıt 88 yaşındaki 56 dede ve nine evlerinde ziyaret edildi.

banner71
Of Kaymakamı Tuncay Sonel; İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Sağlık Grup Başkanı Doktor Barış Çağlar ve sağlık ekipleri ile birlikte evlerinde ziyaret ettiği Cumhuriyet yaşıtları dede ve ninelerle sohbet ederek sağlık kontrollerinden geçirdiler.
 
Amaçlarının devletimizin sıcaklığını ve şefkatini cumhuriyet yaşıtlarımıza göstermek olduğunu belirten Of kaymakamı Tuncay Sonel, “Onlar bizim başımızın tacı, nasıl ki yetim öksüze, sakat özürlüye gidiyorsak, yaşlılarımızı da gidip onların gönüllerini almalı, onlara hal hatır sormalı ve onlara her zaman sahip çıkmalıyız” dedi.
 
Kaymakam Sonel, Of’a ilk atandığında üç yıl önce 106 olan Cumhuriyetle yaşıt dede ve ninelerin sayısının 56’ya düşmesine üzüldüklerini belirterek “Ölenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.
 
Dumlusu köyünde Ayşe Çelenkoğlu’nun evine konuk olan Kaymakam Tuncay Sonel ve beraberindekileri karşısında gören Ayşe ninenin mutluluğu ise görülmeye değerdi.
 
Üç tane oğlu olduğunu belirten Ayşe nine “dördüncü oğlum Kaymakam evladım. Hepsi bir taraf ama bu evladımı çok seviyorum” diyerek Kaymakam Sonel’in boynuna sarıldı ve kendisine dua etti.
 
Kaymakam Tuncay Sonel’in 2008 yılında Of’a atanmasıyla birlikte gerçekleştirilen proje ile ilk yıl 106 tane Cumhuriyetle yaşıt dede ve nineye ulaşılarak ziyaretler gerçekleştirilmişti.
 
Üç yıl boyunca her türlü maddi ve manevi ihtiyaçları giderilen, Cumhuriyet Bayramı öncesi Şehit aileleri ve gazilerle birlikte Cumhuriyet yaşıtı dede ve ninelere özel yemek programı düzenleyen, bayram kutlamalarında onlara protokolde yer ayıran Kaymakam Sonel, uygulamanın bu yıl da sürdüğünü belirtti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21