banner80

Kaymakam Fırat’tan Şampiyon Öğrencilere altın

Trabzon’da düzenlenen Dini ve Sportif yarışmalarda Of’u başarıyla temsil eden ve derece elde eden öğrenciler Kaymakam Eyüp Fırat tarafından altınla ödüllendirildi.

Kaymakam Fırat’tan Şampiyon Öğrencilere altın
banner71

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde ilgili bakanlı ve kuruluşlarla her yıl geleneksel olarak düzenlenen dini, sportif ve kültürel yarışmalarda Of’u başarıyla temsil eden ve dereceye giren öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Kaymakam Eyüp Fırat tarafından ödüllendirildiler.

 

Dereceye giren öğrenciler önce İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından kabul edilerek çeşitli ödüllerle ödüllendirildi. Ardından da Kaymakam Eyüp Fırat’ı ziyaret ettiler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleriyle dereceye giren öğrencileri makamında kabul eden Kaymakam Fırat, öğrencileri altınla ödüllendirdi.

 

Başarıları nedeniyle öğretmenleri ve öğrencileri tebrik eden Kaymakam Fırat; “Elde ettikleri başarılardan dolayı öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu başarıları gerçekten çok önemsiyorum. Çünkü hayat sadece akademik başarıdan ibaret değildir. Spor, sanat, edebiyat ve diğer sosyal kültürel başarılar en az akademik başarı kadar önemlidir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü de öğrencilerimizi çok yönlü yönlendirmesi ve yetiştirmesi nedeniyle tebrik ediyorum.  İlle de başarı elde ettikleri için değil yarışma cesareti gösterip ilçemizi en güzel şekilde temsil ettikleri için de tebrik ediyorum. Katılacakları bölge finallerinde başarılı olacaklarına inanıyor, üstün muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da kendilerini kabul eden Kaymakam Fırat’a teşekkür ederek; “Eğitim projelerimizde her zaman yanımızda olan, bugün de bizleri kabul eden ve öğrencilerimizi çeşitli ödüllerle ödüllendiren Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. İnşallah kendilerinin önderliğinde daha çok çalışıp yeni başarılara imza atacağız” diye konuştu.

 

Kaymakam Fırat, Masa Tenisinde il birincisi olan Solaklı Fen Lisesi Yıldız Kızlar Takımı oyuncularına masa tenisi raket ve topu, Yıldız Erkekler Badminton İl birincisi HMB Ulusoy Mesleki ve Teknik Lisesi oyuncularına Badminton raketi ve topu takdim etti.

 

Bireysel müsabakalarda ise İmam-Hatip Ortaokullar arası "Genç Nida Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma" yarışmasında Trabzon İl birincisi olan Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Selahattin Bilgin, İmam-Hatip Ortaokullar arası "Genç Bilaller Ezan Okuma" yarışmasında İl ikincisi olan Serince Şehit Fahrettin Yavuz İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Musa Akyüz, "Genç Nida Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma" yarışmasında İl üçüncüsü olan Serince Şehit Fahrettin Yavuz İmam Hatip Ortaokulu öğrenci Yunus Emre Bağdalı ve İmam-Hatip Liseler arası "Hafızlık" yarışmasında Trabzon İl üçüncüsü olan Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cihan Bali Kaymakam Fırat tarafından altınla ödüllendirildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21