Kaymakam Fırat’tan hasta öğrencilere evlerinde karne sürprizi

Hastalıkları nedeniyle okula gidemeyen ve evde eğitim alan 28 Şubat İlkokulu öğrencisi Mehmet Emin Biberoğlu ile Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu öğrencisi Bilal Yıldız’ı evlerinde ziyaret eden Of Kaymakamı Eyüp Fırat karnelerini ve hediyelerini evlerinde kendilerine takdim etti.

Kaymakam Fırat’tan hasta öğrencilere evlerinde karne sürprizi

Of Kaymakamı Eyüp Fırat, hastalıkları nedeniyle okullarına devam edemeyen ve evde eğitim alan 28 Şubat İlkokulu öğrencisi Mehmet Emin Biberoğlu ile Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu öğrencisi Bilal Yıldız’ı evlerinde ziyaret ederek karnelerini ve hediyelerini kendilerine takdim etti.

 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile hastalıkları nedeniyle okula gidemeyen öğrencilere evlerinde sınıf öğretmenleri tarafından günde ikişer saat özel ders veriliyor.

 

Proje kapsamında hastalıkları nedeniyle okula gidemeyen Of Merkez 28 Şubat İlkokulu öğrencisi Mehmet Emin Biberoğlu ile Of Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu öğrencisi Bilal Yıldız da öğretmenleri tarafından evlerinde özel ders alarak eğitim öğretim sezonunun ilk yarısını tamamladılar.

 

Of Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürleri Abdurrahman Yılmaz ve Yaşar Osmanoğlu, Sınıf Öğretmenleri Saffet Bıyıklı ve Özlem Karadeniz ve Okul Aile Birliği Başkanı Osman İşçi ile birlikte her iki öğrenciye sürpriz ziyaretler yaparak karnelerini evlerinde kendilerine takdim etti.

 

İftihar Belgesi alan ve karnesinin ayağına gelmesiyle mutlu olan Mehmet Emin Biberoğlu bir an evvel iyileşip sınıfına ve arkadaşlarına kavuşmak istediğini ifade etti.

 

Devletimiz için bir çocuğumuz bile önemli

Sosyal devletin geldiği noktaya değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, “Allah devletimizden razı olsun. Adeta sosyal devlet tavan yaptı. Devletimiz için bir çocuk bile önemlidir. Öğretmenimiz sağ olsun her gün iki saatini bu yavrumuza ayırmış. Sağ olsun Kaymakamımız da yavrumuzu taltif ederek onun yanında olduğunu göstermiş. Tüm yavrularımız bizler için önemlidir. İnşallah bu yavrumuz da tam iyileşip sınıfında arkadaşlarına kavuşacaktır.” Sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 

Bu yüzyıl eğitim yüzyılı olacak

Karnelerinin yanı sıra öğrencilere çeşitli hediyeler de takdim eden Kaymakam Fırat; “Öncelikle yavrumuza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah bu yüzyıl eğitim yüzyılı olacaktır. Bir ülkenin zenginliği iyi eğitilmiş, iyi yetişmiş insan gücüyle ölçülüyor. Devletimizin insana ne kadar değer verdiğini burada da görüyoruz. Yavrularımızın  aldığı karneden ve öğretmenlerinin ifadelerinden anlıyoruz ki verilen eğitimin büyük faydası olmuş. Devletimiz güçlendikçe, zenginleştikçe insana yatırımları artıyor, bundan sonra da artacaktır. Yavrularımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Anne, babalarını da tebrik ediyor, kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21