Kaymakam Fırat’tan Akıl Oyunları şampiyonlarına ödül

Trabzon’da düzenlenen Akıl Oyunları yarışmalarında dereceye giren öğrencileri makamında kabul eden Kaymakam Fırat, çeşitli hediyeler takdim ederek başarılarından dolayı kutladı.

Kaymakam Fırat’tan Akıl Oyunları şampiyonlarına ödül

Çocukların; düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemlere çözümler bulabilen bireyler olarak yetiştirebilmesi, bireysel ve grup oyunlarında kendini ifade edebilmesi sosyal yönlerini geliştirebilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Zeka Oyunları Federasyonu arasında yapılan protokolle ülkemizde “Akıl Oyunları” turnuvaları düzenleniyor.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokullar arasında MANGALA, Q-BİTZ, EQUILIBRIO ve PENTAGO oyunları yarışması düzenlenirken ortaokullar arasında ise KULAMI, REVERSI, MANGALA ve PENTAGO oyunları yarışmaları yapıldı. Eğlenceli ve heyecanlı maçlara sahne olan akıl oyunlarında dereceye giren öğrenciler yeteneklerini Trabzon’da gösterdi.

Trabzon’da düzenlenen il birinciliği şampiyonasında KULAMI kategorisinde Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulundan Ahmet Ayar birinci ve REVERSI kategorisinde Cumapazarı Ortaokulundan Medine Kaymaz birinci olurken PENTAGO kategorisinde Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulundan Muhammed Abdikoğlu ikinci oldu.

İlkokullar arasında ise MANGALA kategorisinde İsmail Yıldırım İlkokulu 1.sınıf öğrencisi Asaf Alkan birinci, EQULIBRIO kategorisinde Gürpınar İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Melik Acet ikinci, PENTAGO kategorisinde Pınaraltı İlkokulu 4.sınıf öğrencisi İshak Uzun ikinci ve QBİTZ’ kategorisinde Bölümlü Mehmet Akif Ersoy ilkokulu 4.sınıf öğrencisi Melike Velioğlu ikinci olarak büyük başarıya imza attılar.

Dereceye giren öğrencileri makamında kabul eden Of Kaymakamı Eyüp Fırat öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Kabulde Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Akıl Oyunları Turnuvası Koordinatörü Uğurlu Hacıahmetoğlu Ortaokulu Müdürü Soner Kalkan, danışman öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, “Eğitimde her zaman bizlerin yanında olan Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Eğitimin her alanında başarılı olmak için çalışıyoruz. İl genelinde Of olarak güzel başarı elde ettik. İnşallah Türkiye şampiyonasında da aynı başarıyı göstererek Of’umuzu ve Trabzon’umuzu en iyi şekilde temsil ederiz. Öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Of Kaymakamı Eyüp Fırat ise kabulde yaptığı konuşmada: “Öğrencilerimizin göstermiş olduğu büyük başarı nedeniyle çok mutlu olduk. Bu tür zeka oyunlarında elde edilen başarılar gelecek adına ümitlerimizi artırıyor. Başarıları nedeniyle öğrencilerimizi, onları yetiştiren ailelerini, onları eğiten öğretmenlerini tebrik ediyorum. Türkiye finallerinde başarılar diliyorum.” diyerek duygularını ifade etti.

“Akıl Oyunları” Türkiye Şampiyonası finalleri 7-9 Nisan 2020 tarihinde Antalya’da yapılacak.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 03:21

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21