Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu süt dağıttı

İsmail Yıldırım İlkokulu’nda düzenlenen “Okul Sütü Programı” kapsamında Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu, öğrencilere süt ikram ettiler.

Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu süt dağıttı

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Okul Sütü Programı" kapsamında Of’ta da öğrencilere süt dağıtımına başlandı.

 

Program kapsamında anaokulu ve ilkokullarda eğitim gören öğrencilere haftanın 3 günü düzenli olarak süt ikram ediliyor.

 

İsmail Yıldırım İlkokulu’nda düzenlenen programa katılan Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Barış Çağlar ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Sedat Saral, öğrencilere süt ikram ettiler.

 

Programda konuşan Müdür Kabahasanoğlu, ilçe genelinde 16 okulda, 2078 öğrenciye yılsonuna kadar haftanın 3 günü süt dağıtılacağını belirtti. Müdür Kabahasanoğlu, okul sütü programının ilkokul çağındaki öğrencilere süt içme, sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırılması için 2011-2012 eğitim öğretim yılında başlatıldığını anımsatarak, programın bu sene 6. yılına girdiğini belirtti. Öğrenci ve velilerin programdan memnun olduğunu dile getiren Kabahasanoğlu, imkânlar el verdiği ölçüde okul sütü programının genişletilerek devam ettirileceğini ifade etti.

 

Daha iyi bir Türkiye’nin sağlıklı nesillerle mümkün olacağını ifade eden Başkan Sarıalioğlu; “Daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir gelecek ancak sağlıklı nesiller ile mümkündür. Sağlıklı nesiller de sağlıklı beslenecek, spor ile uğraşacak ve sağlığını koruyacak. Bu dönemde doğru beslenme alışkanlığının kazandırılması lazım. Beslenme hayatın her alanında olduğu gibi biraz özen, denge ve düzen istemektedir. Bu kazanım hem bizim sağlıklı olmamızı hem de hayatta daha başarılı olmamızı beraberinde getirecektir. Çocuklarınız bize emanettir. Bu emaneti yarınlara çok daha iyi bir şekilde taşıyacağız” diye konuştu.

 

İlkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak, sağlıklı büyüme ve gelişmelerini desteklemek amacıyla ülke genelinde ilköğretim öğrencilerine Okul Sütü ve Kuru Üzüm dağıtıldığını belirten Kaymakam Eyüp Fırat; “2016-2017 Eğitim yılı İkinci dönem başında Belediye Başkanımız ve Bakanlıklarımızın ilçemizdeki temsilcileri ile temsili süt dağıtımını gerçekleştirdik. Bu güzel çalışmada büyük emekleri olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Projede emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Fırat; “İlkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak, sağlıklı büyüme ve gelişmelerini desteklemek amacıyla ülke genelinde ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak Okul Sütü ve Kuru Üzüm dağıtımına başladık. Bu güzel çalışmada büyük emekleri olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30