banner80

Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu hasarları inceledi

Başkan Sarıalioğlu, 31 Ağustos gecesi yağan sağanak yağış sonrasında yaklaşık 2,5-3 milyon liralık hasar oluştuğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın afet neticesinde oluşan zarar ziyanı ne ise karşılanacak” dedi.

Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu hasarları inceledi
banner71

Of’ta 31 Ağustos gecesi yağan sağanak yağış sonrasında meydana gelen hasarları Kaymakam Eyüp Fırat ile birlikte yerinde inceleyen Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, yaklaşık 2,5-3 milyon liralık hasar oluştuğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın afet neticesinde oluşan zarar ziyanı ne ise karşılanacak" dedi.

 

Sağanak yağışın hemen ardından gece geç saatlere kadar çalışmaları yerinde takip eden Kaymakam Eyüp Fırat ile Başkan Salim Salih Sarıalioğlu, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden hasar oluşan bölgeleri ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

 

Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’a çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Sarıalioğlu, dün gece 4 saat süren yoğun yağış neticesinde ilçenin Yazlık, Soğukpınar, Yeni, Dumlusu ve Çamlıtepe Mahallelerinde hem heyelan hem de su baskınları meydana geldiğini anımsattı.

 

İlçede iki yerde mahsur kalan vatandaşların ilgili kurumların ekiplerince kurtarıldığını aktaran Sarıalioğlu, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın yaşanmadığını ifade etti.


Sarıalioğlu, hem Trabzon Büyükşehir hem de Of Belediyesi ekiplerinin sahada çalışmalara devam ettiğini vurgulayarak, AFAD ekiplerinin hasar tespiti yapacağının altını çizdi.

 

Dere yataklarının daha bilinçli kullanılması lazım

Sağanağın ilçede hasara neden olduğunu anlatan Başkan Sarıalioğlu, şu değerlendirmede bulundu:

 

"İlçemizde dün gece yaşanan sağanak dolayısıyla meydana gelen hasarın 2,5-3 milyon lira civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Hasar bir gün içinde netleşecek. Bu tür hasarlar bölgemizin coğrafyası ve yağışların aralıksız şiddetli devam etmesi neticesinde olabiliyor. Dere yataklarının daha bilinçli kullanılması lazım. Bu konuda vatandaşlarımız da duyarlılık gösterecektir. Vatandaşlarımız da ilk andan itibaren bizlere yardımcı olmaya, bilgilendirmeye çalıştılar. Bu vesileyle hemşehrilerimize 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyorum."

 

Bakan Soylu aradı

Sarıalioğlu, içişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda görüştüklerini dile getirerek "Bakanımız aradı, geçmiş olsun dileklerini iletti. Gereken ne ise yapılacağını söyledi. Vatandaşlarımızın afet neticesinde oluşan zarar ziyanı ne ise karşılanacak" dedi.


Of Kaymakamı Eyüp Fırat da İrfanlı ve Yazlık Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak vatandaşlara "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

 

Allah'a şükür can kaybımız, yaralımız yok
Sıkıntının yansımalarını görmek için sahada incelemelerde bulunduklarını belirten Fırat, "Allah'a şükür can kaybımız, yaralımız yok. Maddi hasarlar var, bunlara da AFAD yetkilileri gelip bakacak" diye konuştu.


Yemek sırasında dere taştı
İrfanlı Mahallesi'ndeki Roşi Deresi'nin taşması sonucu bahçede mahsur kalan ve AFAD ekiplerince kurtarılan Rıfat İhtiyar da olay anını anlattı.


İhtiyar, çay bahçesinde çalıştıktan sonra eve geldiklerini ve yemekte olduklarını belirterek, "Bir baktım dereden taşan sular, bahçenin içine kadar girmiş. Evin altı da birden su doldu." dedi.


Evde üç kişi olduklarını ifade eden İhtiyar, "Yukarıdaki evde de iki kişi vardı. Bu kişileri sırtımızda buraya kadar indirdik. Ekipler iş makineleri yardımıyla malzeme dökerek bize doğru ilerlediler. İş makinesiyle bizi buradan aldılar ve Allah'ın izniyle kurtulduk" diye konuştu.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 3 yıl Önce

SAYIN KAYMAKAMIM VE BELEDİYE BAŞKANIMA SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21