Kaymakam Çiçek Teknofest öğrencileriyle buluştu

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, stajyer Kaymakam Ali Can Uludağ ile birlikte Of Teknoloji Fakültesini ziyaret ederek Teknofest’e proje hazırlayan öğrencilerle buluştu.

Kaymakam Çiçek Teknofest öğrencileriyle buluştu

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, stajyer Kaymakam Ali Can Uludağ ile birlikte Of Teknoloji Fakültesini ziyaret etti.

Teknofest için proje hazırlıklarını sürdüren Of Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin proje çalışmalarını inceleyen Kaymakam Çiçek, öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümü öğrencilerinin görev aldığı proje çalışmalarında; tasarım, modelleme ve yazılımların hepsi bir arada tasarlanıp uygulanıyor. Proje tasarımlarında maket çalışması yapılıyor. Ardından 3 boyutlu yazıcılarla ürünün plastik parçaları şekillendiriliyor. Makete yerleştiren motor ile üretilen yazılım birleştirilerek yeni fikirlerle ürün geliştiriliyor. Geliştirilen yazılımlarla yapay zeka aktif olarak kullanılıyor. Araç parketme otomatından, kırmızı alan uygulamasına, uçak model ile hedef kitleye istenilen cismi hedef şaşmadan bırakabilme, çatıdaki güneş panellerini toz ve pisliklerden temizleme makinesi gibi birçok proje üzerinde çalışılıyor.

Çalışmalarından dolayı öğrencileri kutlayan Kaymakam Hayrettin Çiçek ve beraberindeki Kaymakam Refiki Ali Can Uludağ, daha sonra Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erol İskender’den fakülte ve öğrenciler hakkında bilgi aldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21