Kaymakam Arslan’dan dereceye giren öğrencilere ödül

Of Kaymakamı Eren Arslan, LYS sınavında Türkiye genelinde ilk bin derecelik sıralamaya girmeyi başaran 4 öğrenciyi Balkan gezisi ile ödüllendirdi.

Kaymakam Arslan’dan dereceye giren öğrencilere ödül

Of’ta eğitimde kalitenin ve başarısının arttırılması amacıyla, Of Kaymakamı Eren Arslan’ın başkanlığında her ay düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılar meyvelerini vermeye başladı.

 

Of Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen ve bir önceki Eğitim ve Öğretim döneminin değerlendirildiği toplantıda Milli Eğitim camiasına teşekkür eden Of Kaymakamı Eren Arslan: “SBS ve LYS sınav sonuçlarına göre İlçe genelinde önemli bir başarıya imza attıklarını, ama bununla yetinmemeleri gerektiğini ”söyledi.

 

En önemli önceliklerinin eğitim olduğunu ve bu konuda hiçbir tavizde bulunmayacaklarını ifade eden Kaymakam Arslan: “Bir öğrencimizi dahi kaybetmeye tahammülümüz yok. Sorunun parçası olmak yerine, çözümün bir parçası olmaya gayret göstereceğiz. Bir önceki yılda olduğu gibi bu eğitim ve öğretim döneminde de ekip ruhu içerisinde bir sinerji yakalayarak daha çok öğrencimizin Türkiye genelinde derece elde edecek konuma getirmeliyiz. Geleceğimiz olan bu yavrularımıza fedakarlık gösterip her alanda rehberlik ederek ilçemizi eğitimde marka konumuna getirmeye çalışmalıyız. Yapacağımız çalışmalarda bir adım öne gidemezsek büyük vebaldeyiz. Yolumuz zor, çetin ve ağır. İdareciler olarak Of’ta yakalanacak başarılı bir ivme ile kısa sürede eğitimde markalaşacağımıza inancım tamdır. Bu vesileyle yeni eğitim ve öğretim döneminin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerken, yürüttüğümüz çalışmalarda bizlere maddi ve manevi desteklerini her zaman gördüğümüz Of Belediye Başkanımız Murat Saral’a ve yaptıkları destekler için hayırsever Of’lu işadamı ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum.   ” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, Şube Müdürleri Adem Gündüz ve İdris Kabahasanoğlu ile okul müdürlerinin katıldığı toplantı sonrası İsmail Yıldırım İlköğretim Okulunu ziyaret ederek okulda yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı bulan Kaymakam Arslan: “Okulun onarımında katkılarını esirgemeyen Zafer ve Savaş Yıldırım kardeşlere tüm eğitim camiası adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

2013 sınav sonuçlarına göre Of’ta SBS sınavına giren 577 öğrenciden 427 bir okula yerleşmesi sonucunda %74 lük bir başarı elde edildi. Yine Üniversite sınava giren 381 öğrenciden 208 öğrenci bir fakülteye yerleşmiş olup % 65’lik bir başarı sağlandı. Ayrıca Üniversite sınavında Of tarihinde ilk kez 4 öğrenci Türkiye genelinde ilk bin arasına girme başarısı göstererek ilçenin gururu oldular.

 

Gösterdikleri başarıdan dolayı Kaymakam Arslan tarafından Balkan Turu ile ödüllendirilen öğrenciler, hafta sonu Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Bulgaristan ülkelerini kapsayan sekiz günlük tur programına katılacaklar.

 

Kaynak: Of.gov.tr

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

KAYMAKAM BEYE TEŞEKKÜR EDER ÖĞRENCİ SAYILARININ GELECEK YILLARDA DAHA FAZLA OLASI DİLEĞİYLE SAYGILAR SUNARIM.

grçekten
grçekten - 9 yıl Önce

Of halkı için anadolu lisesi bir fırsattı.Ancak bunu iyi değerlendirip gereken değeri vermemektedir.Çocuklarını Of dışına göndermekle of eğitimi bir yere varamaz.Yazık oluyor ofa.Senin anadolu öğretmen lisen var, senin anadolu lisen var.çocuklarını diğer ilçelere yolluyorsun yazıklar olsun.Başka ilçeler bunu yapmıyor ayıptır ayıp...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21