Kaymakam Arslan’dan başarılı öğrencilere Balkan Turu

Of Kaymakamı Eren Arslan, LYS’de dereceye giren başarılı öğrencileri, öğretmen ve İdarecileri ile birlikte Balkan gezisi ile ödüllendirdi.

Kaymakam Arslan’dan başarılı öğrencilere Balkan Turu
Of Kaymakamlığı ve Nuhoğlu Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen kurslar sonucu LYS sınavında  % 65’lik bir başarı elde edilmesi ve Of tarihinde ilk kez dört öğrencinin Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına girmesi nedeniyle Of Kaymakamı Eren Arslan, başarılı öğrencileri, öğretmen ve idarecileri ile sekiz günlük Balkan Turu gezisine gönderdi.

 

Tüm eğitim camiasını gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı kutlayan Kaymakam Arslan; “Bu projede bizlere desteklerini esirgemeyen Nuhoğlu Vakfı Onursal Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Atalarımızın geçmişte yönettiği toprakları gezip göreceğiniz çok önemli bir kültür turu. Hem yeni yerleri hem de Osmanlı imparatorluğunun medeniyetini yerinde görme fırsatı bulacaksınız. Orada ki eserler Osmanlı’nın mührü niteliğinde. Onlara çok iyi bakmamız ve sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü o eserler var oldukça bizim varlığımızda oralarda her daim var olacaktır. Bu gezinin yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesi sizlere doping etkisi yapacağına eminim. İnşallah bu tür başarılar arttıkça bizlerde de ödüllendirmeler devam edecektir. Yeter ki çocuklarımız ve halkımız için en iyisini yapmaya gayret gösterelim ve en iyi olmak için var gücümüzle çalışalım” dedi.

 

İlk kez Yurtdışına çıktıkları için çok heyecanlı olduklarını belirten Öğrenciler, “gerçekten hiç beklemediğimiz anda çok büyük bir sürpriz oldu. Bizleri Balkan Turu ile ödüllendiren Of Kaymakamımız Eren Arslan’a çok teşekkür ediyoruz. Üniversite öncesi çok güzel bir yurtdışı deneyimi oldu. Üniversitede ki arkadaşlarımıza anlatacağımız çok güzel anılar yaşadık. Buradan bizden sonraki arkadaşlarımıza girecek olduklara sınavlara çok çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Onlar bilmeseler de onları takip eden başarılı olduklarında çok mutlu olan idarecilerimiz var. Yeter ki başarsınlar gerisi zaten kendiliğinden geliyor. Bunun en güzel örneği bizleriz” dediler.

 

Gösterdikleri başarıdan dolayı Balkan Turu ile ödüllendirilen öğrenciler; Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Kosova ve Bulgaristan ülkelerini kapsayan sekiz günlük tur programına katıldılar.

 

Of’ta 2013 yılında SBS sınavına giren 577 öğrenciden 427’si tercihine göre bir liseye yerleşirken LYS’de ise 381 öğrenciden 208’i bir fakülteye yerleşmeyi başardı.

SBS’de başarı %74 olurken, LYS’deki başarı ise % 65 oldu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
sitemkar
sitemkar - 9 yıl Önce

bizde balkan şampiyonu çıkardık karatede ama ne arayan var ne soran bir veli olarak kırgınız

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21