Kaymakam Arslan Serince ziyaretinde muhtarlara çağrı yaptı

Of Kaymakamı Eren Arslan “Cuma Buluşmaları” kapsamında ziyaret ettiği Serince Mahallesi’nde muhtarlara seslenerek mahallelerinde yaşayan yetim, öksüz, engelli ve eğitim çağında çocuğu olan yardıma muhtaç ailelerin bildirilmesini istedi.

Kaymakam Arslan Serince ziyaretinde muhtarlara çağrı yaptı

Of Kaymakamı Eren Arslan ve Protokol üyeleri tarafında gerçekleştirilen mahalle ziyaretleri kapsamında Serince Mahallesi ziyaret edildi.

 

Muhtar Sultan Göktaş’a hayırlı olsun dileklerini ileten Kaymakam Arslan; “Cuma Buluşmaları” kapsamında Serince Mahallemizde vatandaşlarımızla güzel bir gün geçirdik. Bu tür ziyaretler sonucunda hem Okullarımızın, Camilerimizin ve Kuran Kurslarımızın fiziki durumunu görme fırsatı buluyoruz. Hem de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım alan ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek son durumları hakkında bilgi sahibi oluyoruz” dedi.

 

Bu kapsamda yarıcı olarak Serince Mahallesi’ne yerleşen bir aileyi ziyaret eden ve sağlıksız bir ortamda yaşayan ailenin son durumunu yerinde görme fırsatı bulan Kaymakam Arslan; “Bu tür ziyaretler sonucunda böyle manzaralarla çok karşılaşıyoruz. Muhtarlarımızdan önemle ricam, mahallelerinde yaşayan yetim, öksüz, engelli ve özellikle çocukları eğitim çağında olan yardıma muhtaç ailelerden haberdar olsunlar. Onları kayıt altına alıp bizleri bilgilendirsinler. Bu tür vatandaşlarımıza ulaşıp onların sorunlarını çözmek sosyal devlet olmanın ve bu milletin, dinimizin bize yüklemiş olduğu en önemli sorumluluklardan biridir” diye konuştu.

 

Mahalle Muhtarlığını ziyareti esnasında Muhtar Sultan Göktaş tarafından Kaymakam Arslan’a Of Kabağı fidesi ve markalaştırma aşamasında olan Serince Böğürtleni fidesi armağan edildi. Muhtar Göktaş’a teşekkür eden Kaymakam Arslan; “Muhtarımızın yeni olmasına rağmen planlı ve programlı olması beni fazlasıyla memnun etti. Mahalleyi tanıtım ve markalaştırma adına yapacağı her tür faaliyette kendisine şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

 

Serince Mahallesine gerçekleştirilen ziyarete İlçe Müftüsü Recep Onat, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu ile Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Çakır eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21