Kardeş Eli Derneği’nden Gazze’ye yardım

Of Kardeş Eli Derneği, Çarşıbaşı Camii önünde kurduğu yardım çadırı ile Gazze’de İsrailzulmüne maruz kalan Müslümanlara yardım eli uzatıyor.

Kardeş Eli Derneği’nden Gazze’ye yardım

Of’ta 2007 yılında kurularak sosyal Of’un yanı sıra Ofluların yardımlarını dünyanın çeşitli ülkelerindeki Müslümanlara ulaştıran Kardeş Eli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu kez Gazze’deki Müslümanlar için harekete geçti.

 

Önceki yıllarda Somali, Arakan, Filistin gibi ülkelerde zulüm, açlık ve susuzlukla mücadele eden ülkelerdeki Müslüman kardeşlerinin yardımına koşan Kardeş Eli Derneği, Of Çarşıbaşı Cami önünde kurduğu yardım çadırı ile bu kez Gazzeli Müslümanlar için yardım topladı.

 

Oflu hayır sevdalılarını Gazze’ye ilaç olmaya davet eden Kardeş Eli Derneği kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi Şemsettin Öztürk; “Gazze’deki kardeşlerimize dua ve bu gibi yardımlardan başka elimizden bir şey gelmiyor. Canı gönülden Gazze’deki kardeşlerimize yardıma koşan Oflu hayır sevdalılarına şükranlarımı sunarım” dedi.

 

Amaçlarının yeryüzünde yaşayan bütün Müslümanlara ellerinden geldiği kadar yardım yapmak olduğunu söyleyen Kardeş Eli Derneği Başkan Yardımcısı Hasan İnan; “Derneğimiz aracılığı ile duyarlı vatandaşlarımızdan topladığımız bu yardımları, Uluslararası alanda faaliyet gösteren Cansuyu Derneği işbirliği ile Zalim İsrail'in zulmü altında aç susuz kalan Müslüman kardeşlerimize göndereceğiz. İnşallah bu yapılan yardımlar oradaki kardeşlerimize bir nebze olsun katkı sağlar ümidiyle yardımda bulunan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifaelerini kullandı.

 

Of Çarşıbaşı camii önünde kurulan çadırda 4 gün boyunca yaklaşık 35.000 TL yardım toplandı.


Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21