Karacalar Aile Derneği basınla kahvaltıda buluştu

Karacalar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul Güngören’de dernek merkezinde düzenlenen kahvaltıda dernek yöneticileri basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Karacalar Aile Derneği basınla kahvaltıda buluştu
Karacalar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda dernek yöneticileri basın mensuplarıyla buluştu.

Önceliğimiz Eğitim ve Kültür

Karacalar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karaca; “Önceliğimiz eğitim ve kültür. Bölge STK’ları içinde eğitime en çok destek veren dernek olmak istiyoruz” diye konuştu.

Of’un köklü sülalelerinden olan Karaca ailesi yeni açtıkları derneklerinin merkezini İstanbul Güngören olarak belirledi.

Dernekleşme Fikri Hep Aklımızdaydı

Dernekleşme aşamalarından da bahseden Başkan Ali Karaca; “ Sürekli sosyal yardımlaşma projelerinin içinde olmamızdan dolayı aklımızda hep bu fikir vardı. İlk olarak 2011 yılında bu konuyu konuşmaya başladık. Daha sonra şartlar  olgunlaşınca kendi aile birliğimizi kurmaya karar verdik. Milli varlığımızı, kültürel etkinliğimizi korumak adına kurduğumuz bu aile derneğinde elimizden geldiğince okuyan öğrencilerimize, çocuklarımıza burs vermeye çalışacağız. Eğitim ve kültür ağırlıklı çalışan bir STK olacağız.

Herkesi Kucaklayan Yapı ve Anlayış İçinde Olacağız

Ali Karaca ; “Bu güne kadar 2 büyük iftarımız oldu. Hem İstanbul hem de Trabzon’da iftar düzenledik. Ailemizin merkezi Trabzon Of Kıyıboyu Mahallesidir. Of’ta Hayrat’ta Çaykara ve civar bölgelerinde Karaca Aile mensupları vardır. Aynı zamanda Karaca ile akraba olan sülaleler var. Önce ailemizden başlayarak herkesi kucaklayan bir yapı ve anlayış içinde olacağız.Eğitime, kültüre, okuyana, üretene önem veren yapımız olacak. Of Hayrat ve Trabzon Dernekleri ile de irtibatlarımız ve ortak projelerimiz olacak. Soy kütük çalışması yapmayı  ve Karaca ailesinin envanterini de çıkartmayı düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Of Ajans

Merve Sezgin

Site Editörü-Muhabir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21