Kar, Of’ta büyüklere çile, çocuklara neşe oldu

Kar yağışı Of’ta hayatı durma noktasına getirdi. Önce elektrikler kesildi, ardından doğalgaz ve sular kesildi. Akşam saatlerine şehir merkezinde hayat normale döndü, köylerde ise hayat felç.

Kar, Of’ta büyüklere çile, çocuklara neşe oldu

Of’ta 10 Aralık Salı günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı Çarşamba günü gün boyu devam etti. Çarşamba günü akşam saatlerinde hızını arttıran kar, Perşembe sabahına 50 cm’ye ulaştı.

 

Kaymakamlık tarafından okulların bir gün önceden tatil edilmesi öğrencileri ve öğretmenleri çileden kurtardı.

 

Şehir merkezinde 50 cm’ye ulaşan kar kalınlığı belde ve köylerde bir metreyi aştı. Belde ve köylerin yolları ulaşıma kapandı.

 

ELEKTRİKLER HAYATI FELÇ ETTİ

Gece geç saatlerde kesilen elektrikler, yaşanan arızalar nedeniyle gün boyu verilemedi. Elektriklerin kesilmesi nedeniyle ısınma sorunu yaşandı. Doğalgaz kullanan yaklaşık bin evde vatandaşlar tam anlamıyla kışı yaşadı.

 

Elektriklerin uzun süre verilememesi nedeniyle elektrik sistemiyle çalışan sular kesildi. Resmi dairelerde hayat durdu. En önemlisi de akşam Trabzonspor’un Lazio maçı vardı. Vatandaşlar iyice çileden çıkmak üzereydi ki saat 17 sularında elektrikler verildi.

 

ÇOCUKLARIN ÇİFTE SEVİNCİ

Kar yağışı en çok çocukları sevindirdi. Bir yandan okulların tatil olmasına sevinen çocuklar, öte yandan karın keyfin doyasıya yaşadılar. Rampalarda kayma zevkini yaşayan çocuklar, bol bol kartopu oynayıp kardan adam yaptılar. Kardan adam yapımı sadece çocukların değil, büyüklerin de kar çilesini keyfe dönüştürdü.

 

Hayatımızın hemen her alanını işgal eden elektriklerin verilmesiyle Of’ta yaşam normale dönmeye başladı.

 

GENÇLER SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Kar yağışı nedeniyle en büyük sıkıntıyı sokak hayvanları yaşıyor. Bir grup genç ellerine bir çuval ekmek alarak Of’un cadde ve sokaklarını gezerek sokak hayvanlarının yemesi için onların konaklayabilecekleri noktalara ekmek bıraktılar.

 

40 İŞÇİ 4 İŞ MAKİNESİ

Yağış nedeniyle karla kaplanan Of’un Mahalle, Cadde ve Sokaklarını temizlemek üzere Of Belediyesi tarafından 4 iş makinesi ve 40 işçi gün boyu kar temizleme çalışması yaptı.

 

Of Devlet Hastanesi Acil ve Poliklinik giriş çıkışlarının yanı sıra Kaymakamlık ve Belediye gibi şehrin önemli noktalarında kar temizleme çalışması yapıldı.

 

Mahallelerde, cadde ve sokaklarda da bir greyder, bir kanal kazıcılı yükleyici ve iki kepçeden oluşan 4 iş makinesi de kar temizleme çalışması yaptı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Saral
İhsan Saral - 8 yıl Önce

Bu elektrik kesintileri ne zaman son bulacak? Tedaş özelleştirilirken hükümet millete; daha iyi hizmet alacaksınız safsatalarıyla göz boyarken, işin bu noktaya geleceği belliyi. Tedaş özelleştirilmeden önce Of'ta iki arıza ekibi varken, özelleştirildikten sonra bu bu ekip bir düşürüldü ki, bizler sessiz kaldıkça çok daha elektriklerimiz kesilir.

saki
saki - 8 yıl Önce

şimdi insan diyor.yol yok,su yok,elektrık yok.yahu bızım vergıler nereye gıdıyor.
sayın tedaş.bu arada gece boyu elektrıklerımız gelmedı.şu an hala yok.sanırım müftülüğün oralardaki insanlarında vergı odedığını hatırlayıp ilgilenirsiniz.ve elektriklerımız kesıldı karanlıkta kaldık dıye bızlerı suçlamayın.yanı açma kapama bedelı faturamıza yanısyacakmı.

cevdet aydın
cevdet aydın - 8 yıl Önce

bu güzel fotoları yayınlayanlara OF HAVADISE cok teşekkür ediyoruz . AMA elektriklerin kesilmesine bir ANLAM VEREMİYORUM her kar yağisinda ELEKTRİKLERİMİZ KESİLECEKMI???.

SONGÜL
SONGÜL - 8 yıl Önce

hangi sokaklar açıldı bugun sabah 9 gibi idi dışarı çıktım trabzona gitmek için . atatürk bulvarı belediyeni önü bile açılmamıştı. arabalar gide gele yoll yapmış. araklı belediyesine helal olsun sokaklar tertemiz belediye çalışanları kaldırımları bile temizlemişler insanlar kayıp düşmesin diye. bizim of belediyesi sağolsun çok çalışıyor galiba lafta. hiç te dünden bugune bir çalışma göremedim ......şu an trabzondayım çok merak ediyom döndüğümde nasıl bir manzara ile karşılacam. belkide temizlemişlerdirrrrrrrr umarım

aziz
aziz - 8 yıl Önce

bu asırda bu yanlış çağdışı ilkel bir şey...buna müdahale etmek lazım
gülünç oluyorz.kim bakacaksa baksın....özelelştriöme işe yaramadıysa veya denetimi yapılmıyorsa DEVLET BU İŞE EL ATACAK..
KIŞIN GÜZELLİĞ DE ZEHİR OLUYOR...BELKİ TELEVİZYON BAŞINDA OLMUYORUZ AMA MUM İŞIĞI DA ISITMIYOR ...

Cevahiroğlu
Cevahiroğlu - 8 yıl Önce

Üç gün oldu ofun merkez mahallelerinden olan yukarıkışlacık mahallesi hala karlı. Yolları kapalı. Belediye uyuyor. Mahallede insan varmı yokmu soran yok. Muhtarımızda kış uykusunda.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21