Kapalı Spor Salonunun çatısı çöktü

Of’ta son günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Kapalı Spor Salonunun çatısı çöktü.

Kapalı Spor Salonunun çatısı çöktü

Of’ta etkili olan kar yağışının ardından Çaykara yolu üzerinde bulunan ve 2006 yılında hizmete açılan Kapalı Spor Salonunun çatısı çöktü.

 

Pazartesi gününden beri etkili olan kar yağışının ardından Of şehir merkezinde kar kalınlığı 60 santimetreyi aşarken yüksek mahallelerdeki kar kalınlığı 150 santimetreyi buldu.

 

Çatılarda biriken kar araçlar ve vatandaşlar için tehlike oluştururken kar yüküne dayanamayan Of Kapalı Spor Salonunun çatısı da tamamen çöktü. Olayda kimse yaralanmazken spor salonu tamamen kullanılamaz hale geldi.

 

Kapalı Spor Salonunda incelemelerde bulunan Of Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Spor Müdürü Özcan Demirel’den salon ve çökme olayı ile ilgili bilgi aldı.

 

Of’ta kar yağışının iki gündür etkili olduğunu ifade eden Kaymakam Fırat; “Elbette üzücü bir olay. Ama sevindirici tarafı kimsenin burnu kanamamasıdır. Keşke olmasaydı diyoruz ama afet durumu bu. Yoğun kar yağışı nedeniyle çatı kar yükünü taşıyamadı. Zaten problemi nedeniyle bir onarım söz konusuydu. Devletimiz güçlüdür. İnşallah en kısa sürede sorunu çözeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21