Kadınlar ikinci bir şansı hak ediyor

Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlara yönelik olarak hazırlanan projeler hakkında Of Basını bilgilendirildi.

Kadınlar ikinci bir şansı hak ediyor

Of Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü, “Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor” sloganı ile Kadınlara Yönelik olarak hazırlanan eğitim ve Mesleki Geliştirme Projeleri hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

 

Kahvaltıya Of Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, Şube Müdürü Adem Gündüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, Of Medya Derneği Başkanı Yüksel Yaşar ve Of’ta görev yapan basın mensupları katıldı.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi” kapsamında “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” çerçevesinde eğitimlerini tamamlayamamış kadınların Mesleki Açık Öğretim Liseleri ile hem eğitimlerini tamamlamaları hem de sosyal ve iş hayatındaki yerlerini almaları amaçlanıyor.

 

Kahvaltıda konuşan Kaymakam Arslan; “Eğitim seviyesinin ortalama 6,5 yıl olduğu ülkemizde özellikle kadınlarımızın eğitim seviyeleri daha düşük durumda. Özellikle Anadolu da ve bölgemizde bu seviye daha da düşük. Bu da kadınlarımızın hem iş hayatından hem de sosyal hayattan uzak kalmalarına neden oluyor. Bu proje ile ilçemizdeki eğitimlerini tamamlayamamış olan kadınlarımızın Mesleki Açık Öğretim Liseleri sayesinde eğitimlerini tamamlayarak hem kendilerini yetiştirmeleri hem de meslek sahibi olarak sosyal ve iş hayatındaki yerlerini alacaklar. Bu sayede hem aile ekonomilerine de katkı sağlayarak kendilerini güvenli bir geleceğe taşımış olacaklar. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızdan ricamız da bu projeyi Of halkına iyi anlatıp kadınlarımızın bu projeden yararlanmalarına katkı sağlamanızdır” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
1.
1. - 8 yıl Önce

afiyet olsun.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21