Kabahasanoğlu’ndan 8. Sınıf öğrencilerine motivasyon ziyareti

İlçe Milli eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ilçe genelindeki ortaokullarda eğitim gören 8.sınıf öğrencilerini ziyaret ederek girecekleri lise sınavı için kendilerine moral ve motivasyon aşıladı.

Kabahasanoğlu’ndan 8. Sınıf öğrencilerine motivasyon ziyareti
banner71

İlçe Milli eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ilçe genelindeki okulları sürekli olarak ziyaret ederek öğrencilerle okul idarecileriyle ve öğretmenlere bir araya geliyor.

 

Bu yıl değişen liselere giriş sisteminden öğrencilerin etkilenmemesi, sınav kaygılarını azaltmak ve girecekleri yeni sınava motive etmek için Ortaokulları ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu, 8.sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

 

Öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Müdür Kabahasanoğlu; “Bakanlığımız ortaya koyduğu sınav sistemiyle belirsizliği ortadan kaldırmıştır. Eskiden olduğu gibi yine fırsat eşitliği devam ediyor. İsteyen sınavla öğrenci alan okul sınavlarına girip puan durumuna göre okullara yerleşecek. İstemeyen sınava girmeyecek kendilerinin adreslerine en yakın okula okuyabilecek. Artık önümüze bakıp çalışma tempomuzu artırmalıyız. İster sınava girin, ister sınava girmeyin hepiniz bizim için değerlisiniz.  Devletimiz sizlerin daha mutlu ve huzurlu ortamlarda eğitim- öğretim almanız için bu sistemi getiriyor. Herkes kendi bölgesine, evine yakın oldukça aile ilgi ve şefkatinden kopmamış olacak. Bu da daha sağlıklı ve mutlu toplum yapısının oluşmasına katkı sağlayacak. Şimdi herkes sizlerin yanında sizlerin daha iyi eğitim almanıza yardımcı oluyor. Bu sıraların kıymetini bilmezseniz bugün yanınızda sizlere okumanız için her türlü desteği veren insanları yarın yanınızda bulamayabilirsiniz. Sonuç olarak sizleri seviyor, sizlere güveniyor, sizlerden gayret ve düzenli çalışma bekliyoruz. İnanırsanız, çalışırsanız başarılı olacağınıza inanıyor, hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21