Kabahasanoğlu tercih komisyonlarını ziyaret etti

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of’taki Orta Okullar’da oluşturulan Sınav Komisyonlarını ziyaret etti.

Kabahasanoğlu tercih komisyonlarını ziyaret etti
banner71

Orta öğretim kurumlarına bu sene yerleşecek adaylar için Liselere Giriş Sınav (LGS) sonuçları açıklanmıştı. Şimdi öğrenci ve velileri liselere yerleşme heyecanı yaşamaya başladı.

 

Sınavla öğrenci alan okullar ile adrese dayalı sistemle öğrenci alan okullarla hangi okula yerleşeceğinin endişesini duyanlar için Of merkezdeki ortaokullarda Tercih Danışmanlığı Komisyonu kurularak öğrenci ve velilere yardımcı olunuyor.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Of merkezde bulunan; Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, Miktat Sarıalioğlu Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundaki Tercih Danışmanlığı Komisyonlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Müdürü İdris Kabahasanoğlu komisyon üyelerine, “ Sınav sonuçları açıklandı. Şimdi tercih zamanı. Komisyondaki görevli arkadaşlarımızın öğrencilerimize ve velilerimize en güzel şekilde yol göstereceğine inanıyorum. İlçemizde öğrenci sayısı ve okul çeşitliliği bakımından bir mağduriyet yaşamayacağını düşünüyorum. Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında önemli görevler yapıyorsunuz sizlere çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Öğrencilerimize de yerleşecekleri okullarda başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Birinci tercih dönemi 1- 12 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21