İstiklal Marşının 101. yılı ve Mehmet Akif anıldı

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen etkinlikle İstiklal Marşının kabulünün 101. yılı kutlanarak Mehmet Akif Ersoy anıldı.

İstiklal Marşının 101. yılı ve Mehmet Akif anıldı

Olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenen İstiklal Marşının kabulünün 101. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı.

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Türkçe Öğretmeni Turgay Akgün tarafından yapıldı.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı’nın yazılış hikâyesi anlatıldığı programda değişik iş kollarından vatandaşların İstiklal Marşını okuduğu video gösterimi yapıldı. Ardından öğrenciler tarafından “Mehmet Akif İle Zamana Yolculuk” söyleşisi yapıldı.

Söyleşiden sonra öğrenciler Akif ile ilgili şiirler okudu. Öğrencilerin öğretmenleri ile müzik sunumu ve İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında ilkokul, ortaokul, lise kategorilerinde birinci olan öğrenciler İstiklal Marşının akabinde günün anısına kura çekimi yapıldı. 13 öğrenciye kitap hediye edildi.

Of’ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen İstiklal Marşı’nın Güzel Okuma Yarışmasında 3. olanlara ödülleri Of Belediye Başkan Vekili Oktay Ulusoy, 2. olanlara Of Kaymakam Refiki Ali Can Uludağ, 1. olanlara Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek tarafından hediyeleri takdim edildi.

Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu Kaymakam Hayrettin Çiçek’e günün anısına İstiklal Marşı’nın orijinal yazılmış tablosunu hediye etti. Of Kaymakamı Çiçek programı çok beğendiğini belirtirken okul idaresini, görevli öğretmen, öğrenci ve emeği geçenleri tebrik etti.

İstiklal Marşının kabulünün 101. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Kaymakam Refiki Ali Can Uludağ, Of Belediye Başkan Vekili Oktay Ulusoy, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Ak Parti Of İlçe Başkan Vekili Hasan Koç, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21