İsmail Yıldırım Öğrencileri Rafadan Tayfa Göbeklitepe’de

İsmail Yıldırım İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri vizyona girdiği ilk günden beri izleyici tarafından büyük beğeniyle izlenen TRT yapımı “Rafadan Tayfa Göbeklitepe” animasyon filmini izlediler.

İsmail Yıldırım Öğrencileri Rafadan Tayfa Göbeklitepe’de

Of Merkez İsmail Yıldırım İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri vizyona girdiği ilk günden beri izleyici tarafından büyük beğeniyle izlenen TRT yapımı “Rafadan Tayfa Göbeklitepe” animasyon filmini izlediler.

 

Son yıllarda yapılan arkeolojik kazılarla elde edilen bilgiler sonucu insanlık tarihinin ilk tapınağı ve yerleşmelerinin M.Ö 11 bin yıl öncesinde Şanlıurfa ili Harran ilçesi Göbeklitepe Mevkiinde olduğu tespit edildi.

 

Tarihi olayın cereyan ettiği Göbeklitepe’nin önemi ve tanıtımıyla ilgili Türkiye’de birçok çalışmaya imza atıldı. Dünya tarihini değiştiren bu tarihsel bölgenin tanıtılması için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılı “Göbeklitepe Yılı” ilan edilmişti.

 

TRT Çocuk Televizyonunun beğeniyle izlenen “Rafadan Tayfa Ekibi” de Göbeklitepe’nin tanıtımına katkı sunmak amacıyla “Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe” animasyon filmini hazırladılar.

 

27 Aralık’ta gösterime giren film, öğrenciler tarafından da beğeniyle izleniyor. Özellikle İlkokullarda öğretmenler öğrencileri sinemaya götürerek hem öğrenmelerini hem de eğlenmelerini sağlıyorlar.

 

İsmail Yıldırım İlkokulu 2/C sınıfı öğretmen, öğrenci ve velileri de “Rafadan Tayfa Göbeklitepe” yerli animasyon filmine giderek hem öğrendiler, hem eğlendiler.

 

2/C Sınıf Öğretmeni Hatice Keleş gerçekleştirdikleri etkinlikle ilgili olarak; “Birinci dönemin sonuna yaklaştığımız bu günlerde öğrencilerimizin daha çok sosyalleşmesine, öğrenmesine, dinlenmesine, eğlenmesine çalıştık. Öğrencilerimiz bu çizgi sinemayla hem Anadolu’nun en eski tarihi yerleşim yerleri olan Göbeklitepe’yi tanımış oldular, hem de eğlendiler.  Öğrencilerimiz sinemada çok eğlendiler. Velilerimiz de çocuklarıyla beraber onlara vakit ayırmanın, onlarla birlikte etkinlikte bulunmanın zevkini yaşadılar. Böylece okul, öğrenci, veli kaynaşmasında da önemli mesafe aldığımızı düşünüyorum. Velilerini yanlarında görmeleri, onlarla birlik eğlenmeleri öğrencilerimizi ayrıca mutlu etti. Katılımları nedeniyle velilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

 

İsmail Yıldırım İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri, Trabzon Forum Alış veriş Merkezinde izledikleri sinema sonrası alış veriş merkezinde gezip eğlendikten sonra evlerine döndüler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21