İsmail Yıldırım İlkokulunda Milli Değerlerimiz Müzesi açıldı

İsmail Yıldırım İlkokulu 4. Sınıf öğretmenleri Soyal Bilgiler dersindeki “Milli Değerlerimiz” temasından esinlenerek “Milli Değerlerimiz Müzesi” oluşturdular.

İsmail Yıldırım İlkokulunda Milli Değerlerimiz Müzesi açıldı

İsmail Yıldırım İlkokulu 4. Sınıf öğretmenleri Ayhan Yıldız, Zinnet Kınalıoğlu, Hayriye Küçükibrahimoğlu, Tuğba Kabal Artan, Derya Özçelik ve Nuray Ceren Uysal Bozbaş, Soyal Bilgiler Dersi “Milli Değerlerimiz” temasından esinlenerek okul bünyesinde “Milli Değerlerimiz Müzesi” oluşturdular.

Öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliği ile 361 parça yöresel eski eşya toparlandı ve müze haline getirilerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Müzenin açılışına Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan, Of Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Çakıroğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürü Osman İşçi, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Çetin İhtiyaroğlu, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Okul Müdürü Cemal Kızıltay, 361 parça yöresel el sanatlarının yer aldığı “Milli Değerlerimiz Müzesi” hakkında katılımcılara bilgi vererek emeği geçen öğretmen ve öğrenclere teşekkür etti. Müdür Kızıltay’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından yöresel değerlerlerle ilgi şiirler okundu.

Müzenin açılış kurdelesi Kaymakam Çiçek, Başkan Sarıalioğlu, Müdür Aktaş ve öğrenciler tarafından kesildi. Müzeden çok etkilendiklerini, geleceğin teminatı olan çockların geçmiş kültürel değerlere sahip çıkarak önemli bir etkinliğe imza attılarını belirten Kaymakam Çiçek, Başkan Sarıalioğlu, Müdür Aktaş; emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velileri kutladılar.

Müze açılışı ve ziyaretinin ardndan misafirlere ikramda bulunularak program sona erdi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 02:10

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21