İsmail Yıldırım İlkokulu Anasınıfı Velileri kendini tanıtıyor

İsmail Yıldırım İlkokulu Anasınıfında uygulanmakta olan “Velim Okulda Kendini Tanıtıyor” projesi kapsamında Of Medya Derneği Başkanı İzzet Keleş, kızı Azranur Keleş’in velisi olarak projenin konuğu oldu.

İsmail Yıldırım İlkokulu Anasınıfı Velileri kendini tanıtıyor

Of’ta eğitim- öğretim her alanda yenilik ve farklılıklarla sürdürülüyor.  İsmail Yıldırım İlkokulu; öğrencilerin daha başarılı ve mutlu olmaları için eğitime yeni örnekler sunuyor. Okulda uygulanan örnek uygulamalardan birisi de Anasınıflarında uygulanan“ Velim Okulda Kendini Tanıtıyor” etkinliği ile veli okul yakınlaşması sağlanıyor.


Etkinlik uygulanmasında her hafta bir öğrenci “Haftanın Öğrencisi” oluyor. Haftanın öğrencisi uygulamasıyla;  öğrenci bir gün bebeklik eşyalarından örnekler sunuyor. Bir gün fotoğraflarla ve hazırlanmışsa slayt ile gelişimini arkadaşlarına tanıtıyor. Bir gün öğrenci hikâye anlatıp basit bir deney yapıyor. Başka bir gün de teknolojik bir araç tanıtımı yapıyor. En son gün de veli sınıfa gelerek kendini ve mesleğini tanıtıyor. Böylece öğrenciler hakkında hem öğretmen hem arkadaşları daha geniş bilgi sahibi oluyor.

 

İsmail Yıldırım İlkokulu “Neşeli  Yüzler Anasınıfı Öğretmeni Zeynep Gümrük’ün sürdürdüğü  etkinliğin uygulanmasına katılan velilerden birisi de Azranur Keleş’in velisi Of Medya Derneği Başkanı ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü Özel Kalemi İzzet Keleş  oldu. İzzet Keleş derse Okul Müdürü Rıza Ercihan ile birlikte katıldı. İzzet Keleş kendini tanıttıktan sonra öğrencilerle bir süre sohbet etti. Keleş sohbette “ Geleceğimizin güvencesi olan siz değerli yavrularımızın böyle çok yönlü ve farklı etkinliklerle eğitilmesini çok değerli görüyorum. Başta okul müdürümüz ve öğretmenimize eğitimde gösterdikleri bu farklılıklar nedeniyle teşekkür ediyorum. Sizler burada hem arkadaşlarınızı daha yakından tanımış oluyorsunuz hem onların velilerinden farklı bilgiler öğreniyorsunuz hem de kendinizi daha iyi ifade etme imkânı buluyorsunuz. Eminim ki elde ettiğiniz bu bilgi ve ifade becerileriniz önümüzdeki yıl ilkokulda işinizi kolaylaştıracaktır. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız. Sizlerin yaptığınız güzelliklere elimizden geldiğince katkı vermek istedik. İnşallah bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Sizleri seviyor, sizlere başarılar diliyoruz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Okul Müdürü Rıza Ercihan da yaptığı konuşmada, “ Okulumuzda eğitim adına, öğrencilerimizin daha iyi hayata hazırlanması adına çeşitli etkinlikler yapılıyor. Okulumuzda idarecisiyle, öğretmeniyle, öğrencisiyle ve diğer tüm çalışanıyla güzel işleyen bir sistemimiz var. Herkes işini iyi yaptığında bize çok fazla bir iş düşmüyor. Bizler öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin işlerini kolaylaştırıcı tedbirleri alıyoruz. Onlar da işin gereğini yapıyorlar. Eğitimin önemli unsuru olan velilerimizin bizlerin yanında olması, bu tür etkinliklere katılması bizleri mutlu ediyor. Bu sayede öğrencilerimizin okula bağlılıkları ve başarıları artıyor. Ben bu projede emeği geçen öğretmenimizi ve katılımlarınız nedeniyle siz değerli velilerimizi tebrik ediyorum. Miniklerimize de sağlık ve eğitim dolu günler diliyorum.” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21