İsmail hocadan öğrencilere “Değerler Eğitimi” konferansı

Emekli İlahiyatçı Öğretmen İsmail Toprak “Değerler Eğitimi” kapsamında Of Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Solaklı Fen Lisesi öğrencilerine konferans verdi.

İsmail hocadan öğrencilere “Değerler Eğitimi” konferansı

Emekli olduktan sonra eğitimden kopmayan, kendini sürekli yenileyen İsmail Toprak gönüllü olarak davet edilen okul ve kurumlara konferanslar vermeye devam ediyor. Toprak, Değerler Eğitimi kapsamında Of Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Solaklı Fen Lisesi öğrencilerine konferans verdi.

 

İlk konferansında Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluşan Toprak; “Biz büyük medeniyetin insanlarıyız. En büyük eksikliğimiz medeniyetimize yabancı oluşumuzdur. Öyle ki minarenin şerefesini balkon sanan aydınlarımız var bizim.  Düşmanın oklarını iyi takip edin. Oklar kime ya da hangi ülkeye yönelmişse hedef odur. Sultan 2. Abdülhamit bu millet için kilit taşı idi onu düşürdüler, Osmanlı düştü. Sevgili gençler, kayıp yıllarımız var bizim. 50 ile 80’li yıllar arası ülke olarak çok şeyler kaybettik. Şükürler olsun ülkemiz son yıllarda büyük atılımlar içinde. İnşallah sizlerin çalışma azminiz bunu daha da artıracaktır” diyerek öğrencilere toplumun beklentilerini aktardı.

 

Geleceğe dair uyarılarında ise İsmail Toprak; “Vaktinizi asla zayi etmeyin. Okumak en büyük meziyettir. Okumak zihin egzersizi sağlıyor, bunun sayesinde unutma yeteneği de azalmış oluyor. Bugün en çok okuyan Japonya en çok patente sahip olan da Japonya’dır. Okumayan sabit fikirli olur, her şeye karşı çıkar. Ne okumalıyız? 1- Başucu kitapları 2-Kavram kitapları 3-Genel Kültür kitapları okuyacağımız kitaplardır. Kuran ve Hadis başucu kitabımızdır. Kuran güneştir o olmadan hayat olmaz. Onu daima okumalısınız. Namazınızı da asla aksatmamalısınız. Namazı kılmayan kişinin Allah ile problemi var demektir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Konferansın ardından Of Kaymakamı Eyüp Fırat kısa bir teşekkür konuşması yaparak Emekli İlahiyatçı Öğretmen İsmail Toprak’a plaket takdim etti.

 

Kaymakam Fırat konuşmasında, “Değerli İsmail Toprak hocanın üslubu ve içeriğini çok beğendim. Öğrencilerimiz için ve şahsım için istifade ettiğimi söyleyebilirim. İnşallah hocamızı ileriki günlerde yine ağırlayıp engin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

İlahiyatçı Öğretmen İsmail Toprak Solaklı Fen Lisesi’nde düzenlenen konferansta öğrencilere değerler eğitimi kapsamında “şehitlik, gazilik, dinin toplum için önemi” konularında konferans verdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21