İslam Düşmanlarına Karşı Müslüman'ca Bakış Konferansı

Anadolu Gençlik Of Temsilciliği tarafından düzenlenen "İslam Düşmanlarına Karşı Müslüman'ca Bakış" konferansına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz konuşmacı olarak katıldı.

İslam Düşmanlarına Karşı Müslüman'ca Bakış Konferansı

Anadolu Gençlik Of Temsilciliği tarafından düzenlenen "İslam Düşmanlarına Karşı Müslüman'ca Bakış" başlıklı konferans geniş katılım ile Of AGD Yurt Binası Konferans Salonunda Gerçekleştirildi.

 

Eğitim camiasının ilgi gösterdiği konferansa, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı eğitimci yazar İsmail Hakkı Akkiraz, Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Av. Selçuk Özderya, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı M.Celal Vahapoğlu, Dernekpazarı İlçe Müftüsü Abdullah Aksoy, Of İmam Hatip Lisesi Müdürü Sedat Gül, Of İmam Hatip Ortaokul Müdürü Sevket Bulutoğlu, Kurum ve Dernek Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Konferans; Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlatıldı. Programın ilk konuşmasını AGD Of Temsilcisi Hasan İnan yaptı. Günümüz Müslümanlarının düştüğü kötü durumu özetleyecek kısa bir konuşma yapan İnan, konferansa katılan herkese teşekkür ederek, katılımcılardan, bundan sonra her ay düzenli olarak yapılacak konferanslara ilgi göstermelerini talep etti.

 

İnan'ın yaptığı açılış konuşmasından sonra, Anadolu Gençlik Derneğini tanıtan 5 dakikalık bir video sinevizyon aracılığı ile izlettirildi.

 

Programa konuşmacı olarak katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eğitimci Yazar İsmail Hakkı Akkiraz, yaptığı konuşmada insanoğlunun Adem (A.S.)'dan günümüze kadar olan imtihan sürecini anlatarak alınması gereken dersleri ortaya koydu.

 

Eğitimci Yazar Akkiraz, her insanın dünyaya bir imtihan için geldiğini ve bu imtihanı kazanan ve kaybeden olarak tamamlayacağını hatırlatarak, Müslümanlar olarak kaybedenlerin yanında yer almamak için mutlaka samimi bir şekilde İslam'a sarılmamız gerektiğini söyledi.

 

Akkiraz; "İnsan olarak bizler ya Hakkın yanında yer alacağız ya da batılın. Bunun dışında bir yer olmadığı gibi Hakkın yanında yer alanların Cennet’e, batılın yanında yer alanların ise Cehennem’e gideceğini Rabbimiz bize söylüyor. Bundan dolayı Müslümanlar olarak Rabbimizin bize tanıttığı düşmanlara karşı düşman, dostlara karşı ise dost olup yeryüzüne Hakkın hakim olması için mücadele etmeliyiz. Yoksa bu yolda yapılan mücadele için 'Allah yardımcıları olsun', 'Hangi taraf doğru, hangisi yanlış bilemiyorum, Rabbim hayırlısını nasip etsin' veya Hakkın karşısında yer alanların safına geçip  bu yol ile Müslümanlara yardım edeceğini düşünenler maalesef batılın çizgisinde yürümektedirler. Oysa şuurlu bir Müslüman, Adem (A.S.) ve ondan sonra gelen bütün Peygamberlerin yaptığı mücadele gibi gayret göstererek safını netleştirecek ve Hakkın yanında yer alacaktır.  Tabi ki sadece yer almak yetmez, bu yolda can ve mal ile de mücadele edecek Rabbimizin rızasını kazanacağız" ifadelerini kullandı.

 

Eğitim sistemindeki bozukluğa da değinen Akkiraz, mevcut eğitim sisteminin tamamen değiştirilerek yerine Hakkın razı olacağız bir eğitim sistemi getirilmesi gerektiğini savunarak mevcut hükümetin eğitim konusunda yaptığı yanlışları ortaya koydu.

 

Konuşmasının sonunda programa katılan herkese teşekkür eden Akkiraz, anlatılanların yaşanması için katılımcılara dua etti.

 

Haber-Foto: Fahri Hacıcaferoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21