İŞKUR’dan Of'ta 75 kişiye iş imkanı

İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Projeler kapsamında Trabzon genelinde bin 500 kişiye iş imkanı sağlanırken Of’ta da 75 kişiye iş imkanı sağlanacak.

İŞKUR’dan Of'ta 75 kişiye iş imkanı

İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Projeler kapsamında Trabzon genelinde bin 500 kişiye iş imkanı sağlanacak.

 

İŞKUR tarafından son yıllarda uygulanmakta olan Toplum Yararına Projeler kapsamında çok sayıda işsiz, mevsimlik işlerde çalışma imkanı buluyor. Of’ta da uygulanan projelerle de çok sayıda işsiz iş imkanı bulurken, çok sayıda kurum da personel eksikliği nedeniyle hizmet sunumunda yaşadığı soruna kısa vadeli de olsa çözüm bulmuş oluyor.

 

Özellikle Milli Eğitim ve Belediyelere sunulan proje destekleri ile okullardaki temizlik işleri ve çevre temizliği hizmetleri mevsimlik işçilerle sağlanıyor.

 

7 Ocak’ta başvuruları başlayan yeni projelerle Trabzon genelinde bin 500 kişiye iş imkanı sağlayacak olan İŞKUR, Of’ta da yaklaşık 75 kişiye 6 ay süreli iş imkanı sağlayacak.

 

11 Ocak’ta sona erecek başvuruların ardından 16 Ocak’ta yapılacak kura çekiminin ardından çalışmaya ha kazanan vatandaşlar, 23 Ocak ile 21 Temmuz tarihleri arasında 6 ay süreyle çalışma imkanı bulacaklar.

 

Projelerle Of Belediyesi bünyesinde de 40 kişi işe alınırken Sağlık İl Müdürlüğü, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Valilik projeleri kapsamında da 35 kişi iş imkanına kavuşacak.

 

Projeler kapsamında çalışmak isteyenlerin 11 Ocak 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Of Belediyesi İşkur Başvuru Noktasına veya Sürmene Hizmet Merkezine başvuru yapabilecekler. İsteyen vatandaşlar başvurularını kullanıcı şifreleri ile internet üzerinden de yapabileceler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21